Якість ДСП.

 
 
Як ви думаєте, чи реально з неякісної плити ДСП зробити якісні меблі? Ні, давайте я, по-іншому сформулюю своє питання: «Чи можна з коров’ячої навозу зробити смачну цукерку?»

Відповідь на друге запитання очевидна: «З огляду на рівень розвитку сучасної хімічної промисловості, звичайно ж, можна!» Зараз існує маса смакових добавок, здатних впливати на рецептори сприйняття смаку людиною. Наші сучасні харчовики, можуть запросто тонни лайна перетворювати в шоколад. І ви не відрізните його за смаком від справжнього шоколаду. Загалом, веселе нині годинка – можна їсти шлаки, і отримувати від цього естетичне задоволення.

Але, якщо повернутися до меблевому матеріалу під назвою ДСП, то на щастя, поки що, ми можемо за певними зовнішніми характеристиками визначити якість ДСП, і наскільки реально з неї зробити гарні меблі. Хоча, не виключено, що коли-небудь, під виглядом якісної ДСП, нам почнуть продавати спресований хімічний сміття, який візуально і навіть по запаху ніхто не зможе відрізнити від деревної тирси. Але я щиро сподіваюся, що знайдеться добра людина, яка дасть по руках недбайливим хімікам і змусить їх самих жерти те, що вони «понахімічили», а ми з вами будемо харчуватися натуральними продуктами і користуватися якісними товарами. Фантастика! А як би хотілося, щоб це стало реальністю!
 

Якісні характеристики ДСП.

 
Взагалі існує безліч характеристик, що визначають рівень якості тієї чи іншої плити ДСП. Фанати-аналітики ДСП – це дуже страшні люди. Вони вмить виведуть на чисту воду виробника неякісної плити ДСП, затаврують його знаком ганьби і скажуть, що так і було. Але таких експертів дуже мало, тому деякі виробники, продовжують безкарно випускати ДСП, якість якої залишає бажати кращого.

Ми зараз не будемо вдаватися в тонкощі експертиз мега-аналітиків якості ДСП. Ми з вами розглянемо основні симптоми, що характеризують якість, а також згубність впливу на людину ДСП, виготовленої на підприємствах, які вже давно треба було б ліквідувати.
 

Отже, поїхали:

 

  • Ступінь токсичності ДСП. Так вже вийшло, що ДСП виготовляють шляхом гарячого пресування тирси і стружок, а в якості сполучного речовини використовуються отруйні формальдегідні смоли. Ці смоли згубно впливають на організм людини. Випаровуючись з плити ДСП, вони потрапляють з повітрям в організм людини і можуть викликати алергічні реакції, отруєння, а при тривалому впливі, можуть привести до онкозахворювань. За ступенем токсичності ДСП ділиться на три класи: Е1 – 10мг формальдегіду на 100 г сухої речовини, Е2 – від 10 до 30мг, Е3 – від 30 до 60мг. Для виготовлення меблів для житла дозволено використовувати тільки ДСП класу Е1.

У всіх цивілізованих виробників, здійснюється суворий контроль за допустимою концентрацією формальдегіду в ДСП. Але є й ледачі, які зробили ідеальні зразки ДСП, отримали всі необхідні сертифікати, а потім запускають у виробництво ДСП з великим вмістом формальдегіду. Ось і виходить – за документами ДСП має клас Е1, а на ділі – чорнобильський ліс буде екологічніше і безпечніше, ніж та плита, яку випускає цей недбайливий виробник.

  • Як же визначити ступінь токсичності плити ДСП? Ну, ясна річ, що ми з вами не зможемо зробити хімічний аналіз матеріалу і визначити відсоток вмісту формальдегіду в плиті. Але у нас є ніс. Ніс – це наш основний індикатор якості ДСП.

 

Підходимо до ДСП десь на відстань одного метра і нюхаємо. Якщо смердить – значить це дуже не якісний матеріал, якщо запаху немає – значить можна ризикнути і зробити з неї меблі собі додому.

 
Формальдегід – це смердюче речовина. Якщо в плиті ДСП явний перебір формальдегіду, то ви це обов’язково відчуєте. Але ось, якщо ці нехороші виробники почнуть якось перебивати запах у свого виробу, то я навіть не знаю, як ми зможемо визначати ступінь концентрації формальдегіду в ДСП. Але я сподіваюся, що знайдуться добрі люди і придумають спосіб боротьби з недбайливими виробниками ДСП.

  • Щільність ДСП. Ех, щільність! Варто у мене вдома шафа-купе, зроблений з ДСП, всередині якої немає спресованих тирси – там тупо закачано повітря! Проходячи повз цієї шафи, вся наша сім’я різко уповільнює хід і намагається не дихати. Бо вся ця конструкція може впасти від звичайного протягу. Але шафа поки ще стоїть, сподіваюся, не впаде.

 

А взагалі, навіщо нам ДСП з високою щільністю?

 
Ну, як же, чим щільніше плита ДСП, тим міцніше буде меблі, виготовлені з неї. У ДСП з високою щільністю, ви зможете кілька разів вкрутити і викрутити шуруп або конфирмат. А ось в пухкої ДСП ваш конфирмат відразу ж провернётся і перестане повноцінно виконувати свої функції.

Оптимальна щільність ДСП повинна бути 650-660 кг / куб.м. Але подекуди виробляють ДСП за таким принципом: ось ця партія буде відповідати вимогам по щільності, а ось тут вже трохи подхалтурить і випустимо не якісний товар. Народ у нас терплячий – з’їсть. Дограються, блін! Ось вам картинка для порівняння:
 
Якість ДСП
 
Як бачите, лівіше у нас ДСП відмінно спресована з «правильною» щільністю, ну а правіше – самі розумієте що.

  • Як визначити щільність ДСП? Тут в якості експерта ви повинні використовувати свої очі. Дивитися треба по всіх чотирьох торців плити. Пухка плита, часто при візуальному огляді вже помітна. Якщо ж зовні все нормально, то спробуйте що-небудь увіткнути в торці ДСП (ручку, ключ, викрутку). Якщо провалюється – значить, це отстойная пухка ДСП, якщо все торці як камінь, тоді можна ризикнути і спробувати зробити з цього матеріалу собі меблі.
  • Якість покриття ДСП. Взагалі, кожен виробник меблів, використовує ламіновану ДСП. Але є товариші, які нам зовсім не товариші – вони використовують не ламіновану а кашировау ДСП.

Але це не відноситься до гаражників або виробників меблів на замовлення. Ці якраз використовують ламіновану плиту. А ось деякі меблеві фабрики, які вирішили загидити наш ринок своїм низькосортною дешевою продукцією, роблять меблі з кашированої ДСП, та ще ж не клеять кромки на знімні меблеві полки. Але давайте почнемо з визначення:
 

У ламінованої ДСП в якості покриття використовується ламінат, а в кашированій – папір.

 
Загалом, каширована ДСП недовговічна. Папір дуже швидко протирається і меблі, зроблені з цього матеріалу, перетворюється в не якісний. Особливо небезпечні столи з кашированої ДСП – протираються на «раз два». Вам це треба? Ні? Ну, тоді читаємо далі.

  • Як визначити якість покриття ДСП? Ну, а тут вам необхідно використовувати своє дотик. Берете і чіпаєте поверхню ДСП. Якщо ви відчуваєте на дотик, що чіпаєте і прасуєте папір, тоді – це каширована плита, в топку її. Не купуйте ці меблі, навіть, якщо вона дуже дешева. Краще віддайте перевагу ламінованої плити. Як-не-як, меблі не на місяць берете, а на кілька років.

Ось коротко все, що я хотів вам розповісти про якість ДСП, друзі мої. Вам треба просто використовувати свій ніс, очі і руки, і тоді у вас є шанс вибрати хорошу плиту для своїх меблів. Сподіваюся, не втомив вас, і не змусив нудно позіхати, при читанні цієї статті.
 
 
# замовити меблі львів, # якість дсп, # замовити меблі з якісного дсп, # фасади з дсп