Правильне освітлення для кожної кімнати в квартирі.
Освітлювальні прилади є обов’язковими елементами дизайну будь-якого приміщення. Від грамотного їх вибору і поєднання багато в чому залежить не тільки стилістика, а й практична сторона інтер’єру.
Плануючи систему освітлення в своїй квартирі, потрібно враховувати цілий ряд важливих нюансів. Спочатку визначте в кожній кімнаті ті зони, які запотребовану у більш потужному потоці штучного світла, а також ті, для яких прийнятний приглушений варіант освітлення. На підставі цього і підбирайте кількість світильників, а також їх моделі.
Для акцентування уваги на окремих предметах в кімнаті або ж, навпаки, з метою їх нівелювання також можна використовувати освітлювальні прилади. Це ж стосується і коригування певних недоліків планування квартири або згладжування виявлених вад після проведення ремонтних робіт – грамотно виставлене освітлення вмить вирішить ці завдання.
Безумовно, варто також враховувати призначення і стилістику кожної кімнати в квартирі, щоб підібрати для неї правильні світильники. Комплексний підхід в даному питанні і рекомендації, зібрані в цій статті, допоможуть вам створити комфортну і сприятливу обстановку у себе вдома.
Технічні характеристики.
Оптимальним вважається рівень освітлення, коли на один метр квадратний приміщення припадає 15-20 Вт потужності ламп розжарювання. Безумовно, це узагальнене значення, особливо, якщо ви використовуєте енергозберігаючі лампи: показники варіюють залежно від показників самих ламп і конкретних потреб.
Для різних кімнат рекомендуються такі показники потужності на 1 квадратний метр:
Вітальня – лампи розжарювання – 15-35 Вт, галогенні – 10-25 Вт, світлодіодні лампи – 3-7 Вт;
Спальня – лампи розжарювання – 12-32 Вт, галогенні – 12-27 Вт, світлодіодні лампи – 2-6 Вт;
Дитяча кімната – лампи розжарювання – 30-90 Вт, галогенні – 20-60 Вт, світлодіодні лампи – 6-18 Вт;
Передпокій – лампи розжарювання – 12-25 Вт, галогенні – 12-20 Вт, світлодіодні лампи – 1-3 Вт;
Санвузол – лампи розжарювання – 15-20 Вт, галогенні – 25-30 Вт, світлодіодні лампи – 2-5 Вт.
Правильне освітлення на кухні.
Для практичного освітлення кухонного простору прийнято використовувати принцип зонування. Він передбачає підбір індивідуального світлового рішення для кожної функціональної області, але в єдиному стилістичному ключі.
Найчастіше на кухні виділяють три зони:
1. Робоча. Це простір уздовж кухонного гарнітура, де господиня займається приготуванням їжі. Тут встановлюють точкові освітлювальні елементи, які не повинні автономно включатися, щоб можна було використовувати їх тільки при необхідності.
2. Обідня. Так називають зону, призначену для прийому їжі. Тут розташований стіл, над яким дизайнери рекомендують встановлювати підвісні освітлювальні елементи. Залежно від потужності кожного з них, а також квадратури обідньої зони, підбирайте один або кілька однакових світильників.
3. Периметр кімнати. Для включення загального світла на кухні зручним рішенням стануть яскраві лампи, вмонтовані прямо в стелю. Їх краще розміщувати вздовж усього кордону кімнати, щоб висвітлити її рівномірно.
Подібне зонування є не лише зручним, але і економним підходом в освітленні кухні.
Якщо ж ваша кухня зовсім невелика, то краще розташувати в центрі кімнати красиву люстру.
Залежно від квадратури приміщення і необхідної потужності світла, підійде модель з одним або декількома плафонами. Якщо їх більше трьох – то бажано підключити таку люстру до двоклавішного вимикача, щоб мати можливість запалювати потрібну кількість лампочок одночасно. Цей варіант особливо рекомендований для кухні в класичному стилі.
Правильне освітлення в їдальні.
Традиційно в їдальнях кімнатах освітлення концентрується над обіднім столом. Це цілком зрозуміло, адже він тут по праву вважається центральним елементом простору, навколо якого обігрується дизайн всієї кімнати.
Виходячи з стилю, обраного для їдальні, потрібно підбирати і світильник. Для класичних інтер’єрів доречною буде розкішна люстра, а для сучасних – стильні підвісні конструкції, які можуть спускатися мало не до самого столу.
Звичайно, якщо кімната має значні габарити, то логічним буде використання в ній додаткових джерел світла. Це можуть бути непомітні лампи по периметру, а також настільні світильники і торшери по кутках.
Правильне освітлення вітальні.
В інтер’єрі вітальні відмінно виглядає комбінація відразу декількох типів світильників. Класичний варіант – люстра на стелі, настільна лампа і торшер поруч з м’якими меблями.
Звичайно, кожен з названих приладів повинен створювати єдиний стилістичний настрій в кімнаті, не обтяжувати її візуально і не вибиватися із загального дизайну. Для цього важливо не тільки підбирати гармонійні моделі світильників, але і використовувати для них однаковий тип ламп (розжарювання, галогенні, люмінесцентні або світлодіодні).
Оскільки головним призначенням вітальні кімнати в будинку є відпочинок з сім’єю, посиденьки з гостями і перегляд телевізора, то потрібно подбати про те, щоб кожне заняття відбувалося в комфортній обстановці. Якщо в квартирі проживають люди старшого віку – постарайтеся освітлювати вітальню максимально.
Якщо ж ваша вітальня виконана повністю в білому кольорі, то віна сам по собі зробить кімнату світлою, так що штучного освітлення знадобиться зовсім небагато. Біла обробка стін прекрасно відображає сяйво світильників і простір наповнюється світлом навіть з мінімальним набором пристроїв.
Правильне освітлення спальні.
Плануючи освітлення спальні, потрібно враховувати вік тих, хто там проживає, а також їхні потреби і звички.
Для людей старшого віку актуальним буде поєднання люстри на стелі і приліжкові світильники, адже вони перед сном люблять що-небудь почитати.
Ідеальний варіант для молоді – це неяскраве центральне освітлення в кімнаті, щоб при його включенні зберігалася напівтемрява. У головах рекомендуємо розмістити сучасні бра, стилістика яких може контрастувати з загальним дизайном спальні.
Часто в спальні можна побачити приглушене освітлення, яке легко створити за допомогою спеціальних конструкцій. Потік світла від приладів направляють на стелю або стіни, відбиваючись від яких, воно наповнює кімнату таємничим непрямим світлом.
Правильне освітлення ванної кімнати.
Оскільки у ванній кімнаті рідко можна зустріти вікна і тому на природне освітлення розраховувати не доводиться, потрібно як слід освітити простір штучно. Для цього використовують різні види світильників, головною характеристикою яких є вологостійкість.
Щоб безпечно почувати себе під час прийняття водних процедур, розміщуйте лампи подалі від кранів і душа, а ще краще – вмонтуйте їх в стелю.
Винятком можна зробити лише зону біля дзеркала, яку потрібно освітити максимально. Для цього підійдуть стильні підвісні світильники або ж яскраві лампи, розташовані безпосередньо по колу дзеркала.
Правильне освітлення дитячої кімнати.
Освітлення в дитячій кімнаті має величезне значення, адже воно впливає не тільки на дизайн приміщення, але і на здоров’я дитини.
Підбір і розміщення освітлювальних приладів може варіюватися в залежності від віку малюка.
Для самих маленьких протипоказані яскраві промені, відблиски і різнокольорові мерехтіння. Краще наповнити кімнату м’яким приглушеним світлом, а самі світильники заховати за красивими конструкціями на стелі і стінах. Так ваша дитина буде добре засинати і відчувати себе в безпеці.
Правильне освітлення кімнати підлітка.
З віком рекомендуємо видозмінювати характер освітлення в дитячій.
Для кімнати підлітка важлива не тільки насиченість світлового потоку, але і привабливий дизайн світильників. Не бійтеся яскравих рішень і сучасних конструкцій, а головне – обов’язково радьтеся з дитиною, щоб максимально врахувати його побажання.
Особливу увагу варто приділити робочій зоні, де ваша дитина буде проводити багато часу. Подбайте про наявність настільної лампи, яка стане необхідним доповненням.
# правильне освітлення в кімнаті, # освітлення в кухні, # освітлення вітальні, # освітлення у спальні, # правильне освітлення у ванні кімнаті, # освітлення: як правильно розрахувати і підібрати, # як організувати освітлення у квартирі, # варіанти освітлення кімнат фото кращих ідей, # правила освітлення і світлодизайн будинку, # правильне освітлення для кожної кімнати в квартирі, # меблі під замовлення