Меблева кромка.

 
 
Що таке меблева кромка і для чого вона взагалі потрібна? Ви в курсі? Я питаю, тому що даний розділ нашого порталу створений для покупців меблів. І якщо мебляр просто зобов’язаний знати все про меблеву кромку, то покупець має право не знати, що таке меблева кромка. Однак не буду кривити душею і скажу чесно, це відноситься до покупців, яким без різниці, що вони їдять, п’ють і які меблі купують.

Ми з вами живемо в такий складний час, коли за допомогою грошей можна вирішити практично будь-які питання, навіть просувати на державному рівні закони, які дозволяють проводити експерименти над людьми. Я зараз говорю про дозволи використовувати всілякі консерванти при виробництві продуктів харчування, дія яких на організм людини до кінця не вивчено. Я так розумію, в деяких країнах вирішили вивчати їх дію в процесі використання – так би мовити, проводять великомасштабний експеримент над цілим народом. Люди перетворилися на піддослідних щурів. Ось тільки чиї вони щури? Хто проводить над ними ці досліди? Кому треба, щоб вони все «повиздихали»? Ви не замислювалися над цими питаннями?

Я це вам говорю до того, щоб ви розуміли, що в наше час, всі ми повинні тримати вушка на маківці і думати мізками. Сьогодні нікому не можна довіряти – час такий, коли деякі люди продають совість за гроші. Причому, можна недорого придбати. І ті, кому це потрібно, легко її купують. Так що, сьогодні кожен покупець меблів повинен бути добре проінформований і знати, де його може підстерігати небезпека і на, що треба звернути особливу увагу при виборі меблів. Ну, так повернемося до меблевої кромки. І почнемо з визначення, що це таке:
 

Меблева кромка – це пластикова або паперова стрічка, яка приклеюється на відкриті торці деталей з ДСП.

 
Ось вам картинка:
 
Кромка ПВХ
 

Деталі.

 
Ви, напевно, запитаєте: «Що таке відкриті торці деталей з ДСП і звідки вони беруться?» Щоб дати повноцінну відповідь на це питання, мені треба спочатку трохи вам розповісти про технології виробництва корпусних меблів з ДСП. Вся справа в тому, що плита ДСП випускається у великому форматі. Найбільш популярний розмір плити: 2,75 х 1,83 (м). І ось, щоб зробити корпусні меблі, ці листи розпилюють на спеціальних форматнораськроєчниє верстатах. В результаті, виходять деталі необхідних розмірів. Але, так як ці деталі були вирізані, то всі вони по торцях відкриті – тобто через їх торці видно спресовані і склеєні тирса, з яких і виготовляється ДСП. Зверху і знизу плоских сторін деталей наклеєний ламінат – тобто ці сторони виглядають у нас пристойно, а ось торці мають неестетичний зовнішній вигляд. Але ж меблі повинна виглядати красиво і елегантно. От саме меблева кромка і придумана, щоб прикрашати торці меблевих деталей.

Існує величезний різновид типів і декорів меблевих кромок. Загалом, практично під кожен колір ламінату ДСП можна підібрати кромку. Я не буду особливо заглиблюватися в різновиди меблевих кромок. Скажу основну суть. Раніше була популярна меламиновая (паперова) кромка. Зараз же, у виробництві меблів в основному використовується більш надійна і функціональна пластикова кромка ПВХ і АБС.
 

Функції меблевої кромки.

 
Ось ми і неспішно підійшли до основної суті нашої розмови про меблевої кромці. Отже, які ж вона виконує функції?

   

 • Надає торцях меблевих деталей естетичний зовнішній вигляд.

   
  Я поставив саме цю властивість на перше місце не тому, що вона основна, а тому що воно була б для мене найближчою, якби я був повним дилетантом в меблях. Адже мені, як покупцеві, було б дуже важливо, щоб торці моїх меблів виглядали естетично і стильно. Тому, звичайно ж, у нас зовнішній вигляд меблів стоїть на першому місці. Але, скажу вам по секрету, в даному списку, перше місце є останнім за значимістю, так як найголовніше призначення меблевої кромки будуть розглянуті нижче.

 •  

 • Захищає торці деталей від механічних пошкоджень.

   
  Ось, це вже «ближче до тіла», як то кажуть. Захист від механічних впливів – це одна з важливих функцій меблевої кромки. Адже ДСП – це такий дуже крихкий предмет. Плюнь на неї, вона і вздуется, набравшись вологи крізь найтонший ламінат, який використовують виробники відстійних видів ДСП. А якщо ви випадково вдарите по деталі твердим предметом, то тут можуть бути серйозні проблеми: ламінат може легко тріснути і деталь може миттєво втратити свій естетичний зовнішній вигляд. А найбільш вразливим місцем в меблевій деталі, є саме торці. Саме там ламінат найлегше пошкодити. І саме меблева кромка захищає торці деталей від механічних пошкоджень. Хочу сказати, що ПВХ кромка буває різної товщини (найбільш популярні параметри товщини ПВХ кромки – 0,5 мм і 2 мм). Тонка кромка зазвичай наклеюється на менш вразливі деталі, такі як внутрішні полки шаф. А ось ПВХ кромка товщиною 2 мм використовується для обробки кришок столів, фасадів та інших деталей, які схильні до інтенсивного механічного впливу. Саме товста кромка здатна ефективно захистити виріб від пошкоджень.

 •  

 • Захищає здоров’я людини від шкідливих речовин, що містяться в ДСП.

   
  . Так вже вийшло, що найбільш популярний матеріал, який використовується у виробництві меблів, а саме ДСП, містить в своєму складі шкідливі і токсичні речовини. Детально це питання ми вже розглянули в статті: якість ДСП. Якщо в двох словах, то ДСП – це спресовані тирса, склеєні за допомогою формальдегідних смол. І саме формальдегідні смоли здатні завдати шкоди здоров’ю людини.

 

Користь меблевої кромки ПВХ.

 
Причому формальдегідні смоли мають різний клас токсичності, який вимірюється параметром – Е. Чим більше цифра після цієї букви, тим більш токсична плита ДСП і, природно, тим вона дешевша. Ще існує проблема – не всі продавці ДСП інформують покупців про клас токсичності плити. Зазвичай покупець просто вибирає колір і виробника, а інформацію про клас токсичності даної партії ДСП ніхто йому не надає. Так що, тут треба орієнтуватися, як мінімум, на бренд виробника плити – так у вас підвищуються шанси купити якісний продукт.

Але продовжимо про кромці. Природно, всі ці отруйні випаровування формальдегідів виходять через відкриті торці ДСП. За плоским сторонам, отрути абияк стримуються ламінатом. Хоча, якщо брати до уваги відстійний надтонкий ламінат деяких виробників ДСП, то я впевнений, що ці випаровування легко просочуються і крізь такий ламінат. Ну, нехай буде він умовно вважати, що ламінат їх стримує. А ось відкриті торці є прямим провідником формальдегіду зарази в наш організм. Тому, прийнято, відкриті торці ДСП обклеювати кромкою. Зрозуміло, що не обклеюють кромкою місця, де проводиться капітальне з’єднання деталей на стяжки (конфірмати, мініфікси і т. Д.). А ось видимі і відкриті частини деталей, а також меблеві полки, які встановлені на полкодержателях, обов’язково обклеюють кромкою. Меблева кромка стає бар’єром на шляху формальдегідних випаровувань, які намагаються проникнути в повітря, а разом з повітрям і в організм людини.

Ось така ще одна висока місія у кромки. Тепер ви розумієте, що меблева кромка служить не тільки для краси. Вона виконує і більш високу місію – захисну.

Бережіть себе! Будьте пильні, якщо виникли якісь питання, пишіть нам, і ми надамо вам інформаційну підтримку в тонких питаннях що стосується меблів та їх виготовленню.
 
 
# меблева кромка