«Непроливайка» для стільниці зі штучного каменю: робити чи ні?

 
 
У багатьох кухонних стільниць помітна цікава деталь – невисокий бортик навколо мийки або по всьому периметру, який в побуті прозвали «непроливайкою». Перед тим як замовити для кухні стільницю з акрилового агломерату, наші клієнти часто запитують, навіщо потрібна «непроливайка» для стільниці зі штучного каменю. Адже цей матеріал характеризується підвищеною вологостійкістю. Насправді «непроливайка» захищає не стільницю, а меблеві фасади і корпус, які можуть серйозно постраждати через протікання рідини. Але і замовника легко зрозуміти: вироби з якісного каменю коштують недешево, а розмір доплати за установку бортика може вилитися в додаткову суму.
 

«Непроливайка» для стільниці зі штучного каменю

 

Функції стільниці «Непроливайки».

 
Чи окуповує себе «непроливайка» в вашому випадку? Погляньте на кухонні гарнітури зі стільницями без захисної кромки: на дверцятах шафок і тумб вже через пару років після установки добре помітні білясті розводи, прокреслені цівками води, що стікає вниз. Безумовно, це не додає меблям привабливості. Для деяких матеріалів, таких як масив і ДСП, постійний вплив вологи може виявитися згубним.

Ось вам і відповідь на питання, чи варто робити «непроливайку» на стільницю зі штучного каменю. Якщо ви готові повністю міняти обстановку на кухні частіше звичайного, захисна кромка вам, мабуть, не знадобиться.
 

Ціна стільниці з бортиком зі штучного каменю?

 
Вартість «непроливайки» для стільниць зі штучного каменю залежить від характеристик матеріалу, складності виготовлення і конструктивних особливостей виробу. Очевидно, що фігурні бортики і фаска з підклеюванням оцінюється вище лаконічною захисної кромки.

Акриловий камінь досить м’який і добре піддається ручній обробці, так що різниця в цінах на стільниці з крайками і без них не особливо впадає в очі. Кварц твердіший за акрил, тому бортики для кварцових поверхонь виробляються тільки на великих дорогих станках, що веде до подорожчання виробів. Готова кромка може наклеюватися на поверхню або бути частиною монолітної конструкції.

З огляду на, що наші клієнти, як правило, належать до респектабельним колам і не купують меблі з матеріалів економ-класу, «непроливайка» для стільниці зі штучного каменю при будь-якому розкладі лише незначно збільшить вартість нового гарнітура. Точну цифру вам озвучить черговий менеджер при узгодженні дизайн-проекту.
 
 
# штучний камінь львів, # непроливайка для стільниці, # непроливайка для столешні