Помилки в дизайні спальні.

 
 
Сьогодні поговоримо про помилки в дизайні спальні та як їх уникнути. Психологи про головні характеристики спальні говорять так: спокій і безпека. У перекладі на «архітектурно-дизайнерсько-декораторську» мову це означає – простір, гармонія форм, кольору і стилю; з екологічно чистих матеріалів. А тим, для кого ця спальня власне призначена, замовникам і покупцям меблів, важливо просто комфортно почувати себе, засинаючи і прокидаючись. На стику інтересів – індивідуальних і професійних і народжується інтер’єр ідеальної спальні на замовлення.
 
помилки в дизайні спальні
 
Ми не говоримо, що «крок вліво – крок вправо прирівнюються до розстрілу», але помилки в облаштуванні та помилки в дизайні спальні череваті, як мінімум на хронічний недосип. За твердженням психологів, інтер’єр здатний впливати на самопочуття навіть уві сні. Причому не на тактильному рівні – тут все більш-менш зрозуміло: якщо ліжко скрипить і матрац незручний, то про який здоровий сон може йти мова. Для натур тонко відчувають навіть неправильно підібрані форма головах і колір меблів можуть зіграти вирішальне значення. Між іншим, за статистикою, тільки одна людина з десяти може похвалитися тим, що завжди спокійно засинає і прокидається вчасно і у відмінному настрої. Часто сняться кошмари? Значить ця стаття для вас! Пропонуємо рейтинг найпоширеніших помилок в облаштуванні спальні і рекомендації професіоналів як їх уникнути.
 

Отже, основні помилки в облаштуванні спальні.

 
Дуже важливо правильно визначити розмір меблів, дотримуючись пропорції приміщення. Взяти, наприклад, ліжко. Як правило, в салоні вказуються розміри спального місця, а не зовнішні габарити, які в залежності від дизайну можуть бути значно більше. Обрана модель може елементарно не вписатися в приміщення.

Найчастіше це визначення використовується стосовно кухні і кабінетах. Але ергономіка – тобто комфортне розташування і конфігурація меблів не менш важлива і для спальні. Так, для основних проходів потрібно передбачити мінімальну відстань не менше 70 см (в спальнях літніх людей – не менше метра). Навіть при такому мінімумі меблі на замовлення краще вибирати без гострих кутів, інакше ви ризикуєте постійно ходити з синцями. Якщо шафа-купе або ліжко розміщуються біля дверей, то необхідно залишити зазор хоча б 10 см, щоб не виникало ефект «тунелю» навколо дверного отвору.

Улюблена тема фахівців з фен-шуй – дзеркала в спальні. Ультрамодні дзеркальні стелі в концепцію цього вчення ніяк не вписуються. Та й психологи взагалі не рекомендують використовувати цей предмет в спальні з тієї причини, що відображення в дзеркалі вранці не завжди підвищує настрій. Зрештою, розміщувати або не розміщувати тут дзеркала і в якому форматі це робити – особиста справа кожного. Можна керуватися іншою мотивацією – в невеликій спальні дзеркальні двері шафи-купе візуально збільшують обсяг. При цьому для психологічного комфорту важливо враховувати два моменти: в дзеркалі не повинна відображатися ліжко і інше дзеркало (в цьому випадку виникає «коридор відображень», а навіщо вам такі містифікації, в кімнаті для сну ?!).

Розташування ліжка на подіумі – безумовно, цікавий дизайнерський прийом. Знову ж для невеликих приміщень в ньому є істотний додатковий плюс – в ящиках, обладнаних під ліжком можна розмістити масу всього (навіть прасувальна дошка сюди поміститься при бажанні). Загалом, якщо вже беретеся влаштовувати місце для зберігання під ліжком, то необхідно підтримувати тут порядок і періодично «чистити карму», попросту кажучи, викидати зайве.
 

Ще трохи про феншуй у спальні.

 
Про нього неможливо не говорити, коли обговорюються психологічні моменти облаштування будь-якої кімнати, а особливо – спальні. Поганим тоном для подружньої спальні вважається придбання ліжка з двома матрацами. Це – до розставання. Так само, як і розташування спального місця під балкою, проекція якої візуально «ділить» ліжко. «Погане» вплив балки по феншуй можна нейтралізувати різними способами (хоч «музикою вітру»). І подвійний матрац – теж вирішувана проблема. За індивідуальним замовленням фірми можуть виконати матрац практично будь-якого розміру з комбінованим наповненням. Завдяки матрацу обидва члени сім’ї відчувати себе комфортно, незалежно від різниці у вазі.

Спальня – інтимний простір і за великим рахунком локальне точкове освітлення тут значно більше потрібні, ніж загальне світло від громіздкої центральної люстри. Освітлення повинне бути рівним і не дуже яскравим. Для цього цілком підійдуть бра, торшери, світлодіодні лампочки по периметру кімнати.

Помилка, найбільш помітна в невеликих спальнях – велика кількість глухих, закритих поверхонь. Безумовно, є речі, які краще зберігати за закритими дверима. Але навіть в цьому випадку в невеликій спальні суцільні поверхні краще зробити глянцевими або вибрати стильно декоровані варіанти. І не забувайте, що пара відкритих поличок завжди надають кімнаті візуальну легкість.
 

Трійка помилок-лідерів у дизайні спальні.

 
Проблема в тому, що колірні переваги – справа суто індивідуальна. Але вони постійно потрапляють під чийсь вплив – то різних наукових досліджень, то національних традицій. Наприклад, якщо в Китаї червоний колір є заспокійливим, то за європейськими канонами, це – колір агресії і збудження. Або, іншого роду приклад, – одні психологи стверджують, що коричневий і його відтінки в спальні впливають, це кольори стабільності, особливо підходящі для подружніх пар. Інші – вважають, що коричневий колір в спальні сприяє старінню. Фіолетовий: з одного боку – для духовного зростання, з іншого – у великій кількості може призвести до депресії. Зелений – заспокійливий, але чи завжди в спальні потрібно абсолютний спокій? В рожевому і персиковому жіноча шкіра виглядає молодшою ​​і свіже, а чоловіків ці кольори можуть дратувати… Кого слухати? Себе! Проаналізуйте свої відчуття щодо того чи іншого кольору і орієнтуйтеся на особисті відчуття.

Мало просто вибрати колір. З огляду на, що він використовується, як правило, не один, важливо ще і грамотно все це поєднувати. До речі, психологи радять не зловживати кількістю, щоб уникнути психологічного дискомфорту, для молодих пар допустимо використання різнобарв’я, а ось для людей у ​​віці варто обмежитися двома, максимум – трьома кольорами. Незалежно від віку, яскраві і насичені поєднання в спальні варто застосовувати з великою обережністю і завжди враховувати, що здебільшого дивитися на них ви будете в приглушеному, а не яскравому денному світлі. Яскраві кольори, особливо в маленьких спальнях, рекомендується використовувати в деталях або на невеликих поверхнях (наприклад, можна виділити контрастним кольором стіну над узголів’ям ліжка).
 

Основна помилка в дизайні спальні.

 
На першому місці найпоширеніша помилка – «захаращеність» спальні. Не в прямому сенсі – хаос навалених в безладді речей, а саме «захаращеність» на рівні интерьерном. Тобто, по-перше – маса зайвих деталей в декорі. Починаючи з численних рюшів і воланів на портьєрах і закінчуючи неймовірними статуетками на поличках. І, по-друге – нагромадження меблів. Навіть у великих просторах недотримання принципів розстановки може привести до виникнення такого візуального ефекту. Що вже говорити про ситуації, коли спальня розташовується на обмеженій площі! Тут дуже важливо правильно розташувати предмети обстановки – щоб самі громіздкі з них «зливалися» зі стінами, а першою в поле зору потрапляла низькі меблі.
 
 


 
 
# помилки в дизайні спальні, #замовити спальню, # спальня на замовлення, # спальня від виробника, # дизайн спальні, # інтер’єр спальні

Відгуків: 60   Оцінка: 4.9/5
Call Now Button