Догляд за кухнею з масиву дерева.

 
 
Кухні з масиву дерева – розкішне придбання, яке завжди створює затишок, гармонію і відчуття близькості з природою. Але за розкіш, як відомо, потрібно платити, в тому числі трепетним ставленням до її збереження. Ось чому правильний догляд за кухнею з масиву дерева так важливий.

Вироби з натурального дерева відрізняються своєю унікальністю – годі й шукати. Дві абсолютно однакові кухні з однієї породи дерева, зроблені на одній фабриці, – так як малюнок деревини, текстура і колір завжди будуть відрізнятися. Фасади з натурального дерева заворожують своєю красою.

Але якраз структура деревних волокон, яка робить кухні з масиву натурального дерева унікальними по красі, створює певні вимоги до догляду.
 
догляд за кухнею з масиву дерева
 

Декілька правил по догляду.

 

 • Правило перше:

   

Доглядаючи за виробами з дерева, завжди протирайте поверхні меблів уздовж ліній деревних волокон (природного малюнка). Це забезпечить видалення мікроскопічних піщинок бруду з деревних порів.

Наступна природна особливість деревини полягає в тому, що вона дихає, але при цьому вона здатна накопичувати вологу, змінюючи не тільки колір, але і деформуючись.
 

 • Правило друге:

   

Підтримуйте в кухні мікроклімат, стежте за тим, щоб повітря на кухні знаходився в діапазоні від 40 до 60% вологості. Так, наприклад, влітку вологість повітря підвищується, а взимку – падає. Тому в зимовий час рекомендується використовувати зволожувачі повітря, а в літній – провітрювати. З цих же причин не допускається очищення поверхонь з натурального дерева парогенераторами або миючими пилососами, а після вологого очищення завжди протирайте їх сухою ганчіркою.

Деревина, як в природних, так і в домашніх умовах має властивість змінювати колір при попаданні на неї прямого сонячного світла.
 

 • Правило третє:

   

В яскраві сонячні дні, особливо якщо приміщення кухні розташовується на сонячній стороні, затемняйте вікна напівпрозорими фіранками або жалюзі, щоб вони розсіювали світло і не допускали попадання на поверхню натуральної деревини прямихсонячних променів.

Деревина має властивість набухати від впливу вологи, але вона також здатна пересихати. Причому пересихання деревини можна викликати штучно, неправильно підбираючи миючі засоби.
 

 • Правило четверте:

   

Ніколи не застосовуйте для очищення поверхонь, які містять спирт або розчинники, ефіри – вони не тільки «висушують» деревину. Також, якщо вона покрита лаком, можуть пошкодити її поверхню. Підбирайте миючі засоби таким чином, щоб вони, по можливості, були PH-нейтральними, містили віск, силікон або масла.

Кухня з масиву натурального дерева продовжує залишатися «живий» і після обробки деревини, тобто вона, як говорилося, дихає і насичується вологою, крім того, вона реагує на температурні зміни.
 

 • Правило п’яте:

   

Уникайте різкого температурного впливу на кухонні поверхні, чи то окріп, пар або потік сильного гарячого повітря, який може утворитися, наприклад, від газової плити. Ще краще мати захисні екрани, що захищають не тільки від тепла варильної поверхні, але і від бризок з кухонного миття. Так само над варильною поверхнею обов’язково встановлюйте на потрібній висоті пристрої активної витяжки гарячого повітря.
 

Підведемо підсумки.

 
Варто окремо сказати про стільниці з натурального дерева, крім вищесказаного за ними слід проводити профілактичний догляд харчовими рафінованими маслами, щоб захистити від деформації і мікробного впливу. Промаслення поверхні потрібно проводити кожного разу після активної чистки. При цьому пам’ятати про те, що стільниця повинна бути попередньо висушена, а масло буде вбиратися в дерево протягом доби.


Догляд за кухнею з масиву дерева можна здійснювати і за допомогою звичайного пилососа, але з обов’язковим застосуванням так званої м’якої щітки або насадки.

Отже, може здатися, що догляд за кухнею з масиву дерева – справа клопітка. Але в дійсності, це не так, досить лише підготувати приміщення, передбачивши необхідні для безпечного використання моменти і слідувати нескладним вищевказаних правил.
 
 
# догляд за кухнею з масиву дерева, # догляд за кухнею з натурального дерева, # кухня з масиву дерева, # кухня з натурального дерева