Кухня в англійському стилі: особливості оформлення.

 
 
Кухня в англійському стилі завжди, без винятків, передбачає добротність і затишок у всіх житлових приміщеннях будинку, а якщо ми говоримо про кухню, то в ній він вимагає витриманості, функціональності і високої якості.

У разі, коли замовник схиляє свій вибір на користь англійських традицій, він повинен бути впевнений в тому, що площа кухні дозволить втілити всі основні риси стилю, а приміщення досить просторе. Адже, перш за все, англійська кухня – це самостійна кімната, об’єднана з їдальнею, де за великим обіднім столом збирається вся родина.

Кухня в англійському стилі обов’язково повинна вільно поміститися об’ємна плита або піч, всілякі шафки і вітрини, раковина, острів. Все це наповнення встановлюється уздовж стін на деякій відстані від столу, ніби оперізуючи його, щоб вільному пересуванню нічого не заважало.

Англійський стиль можна сміливо віднести до класичного напряму в дизайні інтер’єрів, оскільки його помірність і елегантність цінується людьми різних вікових категорій, а вигляд приміщень не втрачає своєї актуальності навіть з приходом нових цікавих стилів.
 
кухня в англійському стилі
 

Відмінні риси кухні в англійському стилі.

 
Слід відразу зазначити, що кухня в англійському стилі завжди ототожнюється з респектабельністю і високим статусом господарів. У ній все підпорядковано порядку, чіткої симетрії розташування предметів і високої функціональності об’єктів, використання яких абсолютно виправдано.

Все оформлення англійської кухні повинно прагнути до класичних канонів, в яких немає місця зайвому пафосу, помітності та витіюватості ліній. Форми чіткі, навіть суворі, декоративне оздоблення вишукане, але помірне, продумане до дрібниць.

Примітна деталь інтер’єру англійської кухні – це килим в центрі кімнати, частіше з рослинними або геральдичними мотивами.
 
відмінні риси кухні в англійському стилі
 

Характерні матеріали і облицювання.

Як ми вже говорили, англійський інтер’єр виглядає дорого, перш за все, тому, що матеріали в його оформленні прийнято використовувати виключно натуральні і найякісніші, а ось повторити справжній образ кухні із застосуванням дешевих аналогів не вдасться.

В облицюванні підлоги слід використовувати дерево у вигляді дощок, паркету з геометричною розкладкою. Покриття може бути плитковим або з каменю, які, також, застосовують для облицювання робочого фартуха.

Решта стіни краще буде обклеїти шпалерами або пофарбувати нейтральній фарбою, а ось стелю або декорується дерев’яними балками або кесонами, або просто забарвлюється в світлий чистий колір.

Особливу увагу в англійській кухні приділяється дереву, як основного матеріалу для меблів, стінових панелей, статі, декоративних елементів. При цьому, використовують переважно масиви порід вищої якості: дуб, бук, тис, горіх.

Стільниці в робочих зонах, захисні фартухи виконують з натурального або штучного каменю, що робить інтер’єр кухні воістину довговічним і дуже зручним для користувачів.
 
характерні матеріали англійської кухні
 

Кольорова гамма.

 
В ідеалі, кухня не повинна пістрявити помітними поєднаннями кольорів, а нести посил натуральності. Так, в основному матеріали в оформленні приміщення зберігають свій первозданний вигляд, а кольори дерева, каменю, металів залишаються недоторканими.

Використовуйте в повній мірі те багатство відтінків, яке щедро підносить нам природа, і ви отримаєте справжній англійський інтер’єр. Кольори в ньому природні: пісочний, бежеві, деревно-коричневі, білі, бурі, блідо-зелені, червоно-цегляні.
 

Вибір меблів та побутової техніки.

 
Меблі в англійській кухні в першу чергу привертає до себе увагу, так як вона виглядає грунтовно і дорого, при цьому не химерно. Звичайно, все предмет повинні бути виготовлені з добротних порід дерева, а стільниці з штучного каменю. М’які сидіння стільців оббивають практичною тканиною зі стриманим візерунком.

Якщо меблі готують до фарбування, то дотримуються технології, при яких найкращим чином зберігається жива фактура дерева і його справжній колір. Також, поверхні фасадів шаф штучно зістарюють, прикрашають різьбленим декором і витонченої фурнітурою у вигляді вишуканих ручок.

Побутова техніка кухні в англійському стилі – це предмети-невидимки, необхідні щодня, але непомітні з першого погляду. Тобто, всі актуальні прилади слід встановлювати таким чином, щоб їх блискучі корпусу не виділялися на тлі традиційного меблевого гарнітура. Наприклад, велика побутова техніка (холодильники, посудомийні машини, духові шафи) обов’язково вбудовується і ховається за дерев’яними фасадами, а дрібні прилади прибираються за дверки шафок.
 
українська кухня по англійськи
 

Домашнє вогнище.

 
Серед всієї побутової техніки на увазі, як би там не було, завжди залишається плита, в англійському інтер’єрі уособлює щось більше, ніж просто варильну поверхню. Її слід якось виділити серед іншого кухонного обладнання, і англійці з успіхом справляються із завданням. Вони обов’язково доповнюють плиту витяжкою, яку майстерно ховають у великому декоративному коробі. Композиційно це виглядає, як повноцінна піч – символ непорушних англійських традицій і сімейного вогнища.
 

Текстиль та декор в англійському стилі.

 
У кожному англійському будинку приміщення кухні має своїм незвичайним характером, підкреслити і прикрасити який прагне приблизна господиня.

Так, віконні прорізи оформляються за допомогою щільних акуратних штор, підхоплені для зручності стрічками або кистями. Крім основної тканини з візерунком у смужку, клітку, з рослинним орнаментом або геральдикою, використовують прозорий тюль, що повторює силует функціональної штори.

У побуті англійської кухні використовують безліч мідної, латунної і чавунного посуду, а також, кераміки, яка робить кімнату такою затишною і комфортною. Якщо передбачається створення стриманою англійської класики, краще доповнити кухню живими квітами і вазами з фруктами; а ось душевний кантрі образ кухні слід підкріпити милими серветками, парою картинок з натюрмортами, кошиками або глиняними горщиками.
 
англійський стиль кухні
 
 
# англійський стиль кухні, # кухня в англійському стилі, # кухні львів