Безпека на кухні, коли в дома дитина.

 
 
Діти пізнають оточуючий світ кожну хвилину, і досить часто роблять це вони за допомогою смакових або тактильних відчуттів. Отже дорослим, відповідальним за життя і здоров’я дітей, дуже важливо створити для них безпечні умови в межах будинку.
Кухня, як одне з найбільш специфічних і потенційно небезпечних кімнат для дитини. Щоб створити безпеку на кухні, потрібно її обладнати за всіма правилами. Що враховує психолого-педагогічну природу цікавості і допитливості дітей. Саме про це і розповість дана стаття “Безпека на кухні“, написана для того, щоб ви завчасно змогли запобігати нещасним випадкам.
Часом, так складно тримати під контролем кілька справ одночасно, але саме так проводять свої будні більшість жінок, зайнятих вихованням дитини протягом перших двох-трьох років після її появи на світ. Процес приготування їжі, нерідко, відбувається одночасно з прибиранням кімнат, пранням або прасуванням одягу, при цьому, дитина, недавно навчився ходити, всюди невідступно слідує за мамою, досліджуючи кожну область її дій.
У ваших силах забезпечити дітей і себе, використовуючи деякі запобіжні заходи на території кухні, які допоможуть зберегти сили і нерви в подальшому.
 
безпека на кухні, коли в дома дитина
 

Не допускайте дітей до плити.

 
Потрібно зробити все можливе для того, щоб обмежити доступ дитини до гарячої поверхні плити, запалених конфоркок і киплячим рідинам.
Завжди відвертайте ручки каструль до стіни, щоб дитина не змогла за них взятися.
Необхідним обмежувачем в зоні плити є захисний екран або бар’єр на розпірках, який встановлюється уздовж зовнішнього краю плити і не дає дитині доторкнутися до каструлі (чайника).
 
безпека на кухні для дітей
 

Ізолюйте небезпечні секції.

 
Вважаємо, багато хто з вас, наші дорогі читачі, зберігають миючі засоби в нижніх кухонних тумбах під раковиною зі штучного каменю, забуваючи про те, що для дітей, в такому випадку, відкритий доступ до небезпечних рідин і отруйним порошків.
Крім побутової хімії, в кухонних ящиках дитина може знайти гострі предмети, небезпечне кухонне начиння, медикаменти та інше. Тому, буде краще, якщо двері шаф і висувні ящики замкнути за допомогою спеціальних замків – блокаторів, які надійно фіксуються на поверхні, до того ж, захищають дитячі ручки від защемлення при відкриванні та закриванні секцій зберігання.
 
небезпека для дітей на кухні
 

Блокатори для побутової техніки.

 
Предмети побутової техніки, навіть найменші, несуть загрозу здоров’ю дитини: це можуть бути удари струмом від неізольованих проводів і розеток, падіння приладу з висоти кухонної стільниці або порізи від гострих елементів всередині нього.
Для того, щоб уникнути подібних неприємностей і небажаних наслідків, потрібно надійно закривати дверцята побутових приладів і фіксувати їх спеціальним замком-блокатором, який можна використовувати для духової шафи, мікрохвильової печі, морозильної камери.
 

Увага: газ.

 
Щоб дитина випадково не включив канфорку, потрібно використовувати спеціальні захистні кришки на ручках плити, вони підходять для газових і електричних приладів. Кріпляться такі кришки дуже просто і швидко, і роблять вашу плиту в рази безпечнішою.
 
безпека для дітей на вашій кухні
 

Заблокуйте доступ до холодильника.

 
Сьогодні в спеціалізованих, а також, будівельних і господарських магазинах, ви знайдете фіксатори для будь-яких побутових приладів і меблів. Наприклад, щоб дитина не змогла без відома дорослих відкрити холодильник або морозильну камеру, на їх двері кріплять особливий гнучкий фіксатор, що складається з двох захисних кріплень, які здатні закріпитися на різних поверхнях, таких як метал, пластик, скло, і з гнучкою смугою безпечного пластика.
Щоб підвищити рівень безпеки на кухні від використання фіксаторів, слід розташовувати на значній висоті.
 

Зберігайте кухонні прилади в недоступних місцях.

 
Навіть у вимкненому стані побутова техніка таїть в собі небезпеку для малюка. Адже багато приладів укомплектовані гострими ножами, блендери, комбайни та іншими елементами, об котрі нескладно поранитися. Рекомендуємо організувати окрему зону для зберігання дрібної кухонної техніки, обов’язково на висоті середнього людського зросту. Кращим варіантів для такої мети стає комора з надійною конструкцією полиць.
Після використання, наприклад, кухонного комбайна, слід скласти і прибрати його якомога далі від зони досяжності дитячих рук. До того ж, не можна допускати, щоб шнури від техніки вільно звисали з краю робочого столу. Дитина може випадково потягнути за них трохи сильніше, ніж зазвичай і впустити на себе важкий предмет.
 
безпечна кухня для дітей
 
Коли в будинку з’являється дитина, вам можливо, доведеться пожертвувати красою, щоб створити безпеку на кухні для вашої дитини. Проте, ніяка естетика не варта дитячих сліз, викликаних халатністю батьків. Будьте уважні і облаштовуйте інтер’єр з турботою до близьких.
 
 
# кухні львів, # безпека на кухні, # безпечна кухня