Матеріали для виробництва меблів.
Сучасна профільна промисловість використовує різні матеріали для виробництва меблів. Між собою вони відрізняються по набору характеристик, зовнішнім виглядом і вартістю.
Якість матеріалів для виробництва меблів.
Якісна фурнітура та матеріали у виробництві меблів грають кілька ключових ролей:
- забезпечують надійність і тривалий термін експлуатації конструкції;
- підвищують функціональність і практичність меблів;
- безпосередньо впливають на зовнішній вигляд виробу і його стилістику.
Матеріали, використовувані у виробництві меблів, можна розділити на дві умовні категорії:
- основні. Їх використовують при виготовленні корпусів, каркасів і елементів несучої конструкції шаф, ліжок, комодів, диванів та інших виробів;
- додаткові. У цю категорію входять оббивні матеріали і елементи зовнішнього декору.
Давайте більш детально розглянемо основні матеріали для виробництва корпусних меблів, а також диванів і крісел.
Основні матеріали для виробництва меблів.
При виготовленні різної корпусних меблів в якості основних матеріалів використовують:
- натуральна деревина. Меблі з дерева завжди користувалася попитом у споживачів завдяки вишуканому зовнішньому вигляду, екологічну чистоту і тривалого терміну служби. Деякі породи деревини можуть зберігати свої основні властивості (міцність, зовнішній вигляд) протягом багатьох десятиліть. Незалежно від цінової категорії, кожна порода деревини має свою унікальну природну текстуру – особливий візерунок на поверхні, який складається зі складного хитросплетіння деревних волокон. Сьогодні з натурального дерева виготовляють переважно фасади шаф і кухонних гарнітурів, а також столи і стільці. Одна з причин обмеженого поширення матеріалу полягає в його високій вартості. Наприклад, кухонний гарнітур або стінка у вітальню, виготовлена з цінних порід деревини, може зрівнятися за вартістю з автомобілем преміум класу;
- широко використовуються різні плитні матеріали у виробництві меблів. В першу чергу мова йде про ЛДСП і МДФ. Обидва матеріали отримують з відходів деревообробки (різні тирса, стружка тощо), які подрібнюють до необхідного стану. Тільки у випадку з ЛДСП стружка велика і перемішується з смолами формальдегідів, в разі МДФ вихідна сировина подрібнюється практично в пил і змішується з органічними або нетоксичними смолами. Для того, щоб матеріал мав привабливий зовнішній вигляд, його поверхня облицьовують. ДСП ламінують плівкою, яка імітує деревину різних порід, а поверхня МДФ можуть фарбувати, покривати ПВХ плівкою, пластиком або іншими полімерами. Обидва матеріали володіють хорошими експлуатаційними властивостями, міцністю і довговічністю. На сьогоднішній день завдяки своїй доступній вартості, вони грунтовно витіснили натуральну деревину. ЛДСП і МДФ – це основні матеріали у виробництві кухонних меблів, причому з ДСП виготовляють корпусу всіх елементів гарнітура, а з МДФ фасади.
Додаткові матеріали та комплектуючі у виробництві меблів – це дзеркала, скла, пластик, метал, бамбук, штучний ротанг і акрил. Основне призначення – декор і зовнішня обробка поверхонь. Комбінуючи основні та додаткові матеріали, можна добитися унікальних стилістичних і колірних рішень.
Велику роль відіграють також лакофарбові матеріали у виробництві меблів. Їх широко застосовують при роботі з натуральним деревом, надаючи йому необхідний колір або фактуру (патинування).
Лакове покриття надійно захищає деревину від впливу вологи і несуттєвих механічних пошкоджень. Якщо мова йде про МДФ, то поверхню заготовки може покриватися різними емалями для створення унікальних колірних і відтінків комбінацій.
З яких матеріалів виготовляють м’які меблі?
Дивани, канапе, крісла самих різних стилів і конструкцій заполонили вітчизняний меблевий ринок.
У порівнянні з корпусними меблями, в якості основного матеріалу з точки зору споживача тут виступає оббивка – саме на якість і колір тканини в першу чергу звертає увагу покупець.
Додаткові матеріали для виробництва м’яких меблів – це натуральна деревина, метал і ДСП для виготовлення каркасів, а також пружинні блоки, поролон і повсть для внутрішньої набивання м’яких частин вироби.
Всі різноманіття оббивних матеріалів можна розділити на кілька категорій:
- тканини (натуральні, синтетичні і зі змішаним складом). Існують десятки тисяч різновидів тканин, які відрізняються не тільки складом, кольором і фактурою, але і стійкістю до стирання і низкою додаткових властивостей (водовідштовхувальна просочення, «анти-кіготь», гіпоалергенні властивості і так далі);
- натуральна і штучна шкіра. Перша категорія – елітна оббивка зі шкіри ВРХ різного ступеня вичинки. Матеріал відрізняється своїм натуральним походженням і унікальною фактурою. Як дешевого аналога використовуються різні замінники шкіри – повністю синтетичні матеріали на основі ПВХ. Їх головна перевага полягає не тільки в доступній ціні, але і в широкому виборі відтінків рішень і фактур. Якісні аналоги по міцності і тривалості служби практично не поступаються натуральній шкірі.
Продаж матеріалів для виробництва меблів – це велика профільна галузь, яка забезпечує вітчизняного виробника необхідними комплектуючими, матеріалами та фурнітурою.
# матеріали для виробництва меблів, # меблі львів