Фартух з акрила для кухні – краса і функціональність за доступною ціною.

Будь-яка охайна господиня, перш ніж приступити до приготування їжі, надягає фартух, щоб захистити свій одяг від плям і зберегти її в чистоті. Однак у фартусі потребує не тільки сама господиня. На ділянку кухонної стіни, розташований над робочою поверхнею, неминуче потрапляють бризки жиру і води. Отже, цій зоні також потрібен захист – не дарма панель, що закриває стіну між робочою зоною і навісними шафами, називають фартухом.

На сьогоднішній день виготовляється кухонний фартух з каменю (натурального, штучного), скла, викладається керамічною плиткою або мозаїкою (камінь, кераміка, скло).

ФАРТУХ НА КУХНЮ З КАМЕНЮ АБО ІНШОГО МАТЕРІАЛУ: ОСНОВНІ ВИМОГИ

Отже, фартух зі штучного каменю чи будь-якого іншого матеріалу виконує дві функції:

  • захисну – оберігає стіну від вологи і жиру, перепадів температур, агресивних миючих засобів;
  • декоративну – є дизайнерським елементом, органічно доповнює кухонний ансамбль і прикрашає приміщення кухні.

Тому до даного елементу ставляться такі вимоги:

  • стійкість до термічних перепадів, агресивному середовищі і дії вологи;
  • простота в догляді;
  • висока міцність;
  • стійкість до механічних впливів;
  • відповідність інтер’єру кухонного приміщення.

ФАРТУХ НА КУХНЮ ЗІ ШТУЧНОГО КАМЕНЮ: ПЕРЕВАГИ

Повною мірою реалізувати всі вимоги, що пред’являються для панелі над робочою зоною, дозволяє штучний камінь для кухонного фартуха . За своїми споживчими властивостями і експлуатаційними показниками фартух на кухню з каменю значно перевершує стінну панель зі скла, ламінованих панелей МДФ та інших матеріалів. А споживачі із середнім бюджетом, для яких мають значення ціна. Безперечно, віддадуть перевагу штучному каменю, а не більш дорогому натуральному аналогу.

У структурі штучного каменю, на відміну його від природного мінералу, відсутні пори. Тому він більш простий в догляді, не поглинає вологу, не покривається шарами жиру, на його поверхні не утворюються осередки бактерій і цвіль. І хоча вартість кам’яного фартуха зі штучного матеріалу більш демократична, за своїми експлуатаційними якостями він не поступається фартуху з натурального каменю. Він не деформується і не псується від впливу вологи і тепла, а його монолітна поверхня без стиків і швів забезпечує високу гігієнічність.

Також декоративний камінь на фартух кухні стійкий до ударів та вібрації, а невеликі подряпини на поверхні легко усуваються за допомогою звичайної шліфування.

Величезна різноманітність кольорів, відтінків, малюнків і текстур штучного каменю дозволяє реалізовувати унікальні дизайнерські розробки і робити приміщення кухні оригінальним, стильним і респектабельним.

ФАРТУХ НА КУХНЮ З КАМЕНЮ: РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО УСТАНОВЦІ

Стінова панель повинна повністю закривати поверхню від кухонної стільниці до підвісних шаф, витяжки та інших аксесуарів. Саме цю ділянку найбільше піддається впливу випаровувань і вологи.

Бажано даний елемент кухні підібрати в тон стільниці. Особливо сьогодні популярні рішення, при яких фартух для кухні під камінь комбінується зі стільницею, підвіконням і барною стійкою з такого ж матеріалу.

Перед монтажем фартуха слід ідеально вирівняти поверхню стіни. В іншому випадку утворюються зазори і щілини, а значить, панель не зможе забезпечити надійний захист стіни від вологи.

Також перед виконанням монтажних робіт необхідно провести електропроводку і намітити місця вимикачів і розеток.

 
 
 
# фартух для кухні.