Кухонний фартух зі скла.
Займаючись питанням облаштування кухні, потрібно як слід подумати, наскільки практичною вона стане в кінцевому підсумку. Якісні матеріали для виготовлення робочих стільниць і кухонних меблів істотно впливають не тільки на її зовнішній вигляд, але забезпечують тривалий термін служби, що дуже важливо, якщо ви не маєте наміру робити капітальний ремонт кожні 8 – 10 років.
Що стосується тих ділянок стін, уздовж яких і розташовані варки і робоча поверхні – до них завжди висувають певні вимоги. Кухонний фартух зі скла дає змогу підтримувати охайний вигляд і захищає від різного виду забруднень. За традицією, ця область облицьовується керамічною плиткою, але у неї є істотні недоліки, які й спонукали нас присвятити статтю використанню скляного фартуха замість керамічного.
Який вид скла вибрати?
Самий кращий варіант – це загартоване скло. Фартух, з нього виготовлений, можна встановлювати біля варильної поверхні, оскільки він буде довго і надійно служити, витримуючи будь-які випробування нагріванням, жирними бризками, ударами. Загартоване скло для фартуха в рази міцніше, ніж звичайне, а його товщина, в середньому, близько 7 мм.
Іноді використовують оргскло, але своїми якісними характеристиками воно довело непридатність для приміщення кухні. Такий фартух погано очищається від забруднень, на його поверхні виступають подряпини, а високі температури він не витримує.
Оптівайт – скло, очищене від тих домішок, які відповідають за наявність зеленуватого відтінку. Фартух з освітленого скла робить барв більше та чіткіше, якщо при його виготовленні використовується кольорова фотодрук.
Просте скло також нерідко застосовують для кухонного фартуха, але краще вже використовувати ущільнений його варіант «триплекс», що складається з склеєних аркушів скла з товщиною від 6 мм. При цьому, в звичайному склі можна при необхідності просвердлити потрібні отвори, але сам матеріал відрізняється великою крихкістю.
Вагомою перевагою скляного кухонного фартуха є можливість використання для нього будь-якого кольору, фотодруку з будь-яким зображенням, вибрати матову або глянсову фактуру, використовувати прозоре скло, встановити дзеркальну поверхню, використовувати витражную техніку «пескоструем».
Як відбувається монтаж фартуха зі скла?
До безпосереднього процесу монтажу на підготовлену поверхню обов’язково потрібно разом з фахівцем розрахувати кількість розеток і отворів для майбутнього кріплення рейлінгов, наприклад. Це потрібно для того, щоб зробити розмітку, а після самі отвори ще в фабричних умовах, так як робити це після монтажу, та ще й вручну не можна, тим більше на аркуші розжареного скла.
Чистий монтаж.
Його здійснюють з використанням рідких цвяхів (силіконового клею), які наносять на зворотну поверхню готового фартуха, а потім, притискають скло до ділянки стіни, вичікуючи, поки клей не просохне.
Важливо зробити поверхню під фартухом ідеально рівною, без западин або опуклостей. Тільки так лист ляже рівномірно і надійно приклеїться до стіни.
Основним плюсом такого виду монтажу є його непомітність, створюється враження суцільної скляної поверхні, на якій ледве видно стики. Мінусом можна назвати складний демонтаж фартуха, оскільки зняти його, не пошкодивши, практично не можливо.
Механічне кріплення.
Приємною звісткою для вас стане те, що такий монтаж фартуха можна здійснити без попередньої підготовки стін, адже між склом і їх поверхнею утворюється зазор. Та й демонтувати скляний фартух, прикріплений спеціальними кріпильними елементами – шурупами, набагато простіше, ніж знімати проклеєне полотно.
Хтось може вважати наявність виступаючих декоративних капелюшків в кутах чотиригранних скляних листів – недоліком такого способу монтажу. Ми ж сприймаємо їх милою особливістю фартуха.
Вибираємо дизайн скляного фартуха.
Фартух з скла може стати основним декоративним акцентом у вашій кухні, якщо її стиль і колірна гамма досить стримані. Наприклад, якщо вибрати для нього насичений колір, що контрастує з нейтральними фасадами меблів і підлогою, можна створити більш живий цікавий образ.
Фотодрук на скляних панелях виглядає дуже привабливо, а то різноманітність сюжетів і тим, які можна використовувати в малюнку, допоможе підкреслити існуючий стиль кухні.
Візьміть на замітку ідею використання скляного фартуха з перспективним зображенням пейзажу або міської панорами, а також, реалістичного зображення води або неба, якщо розміри кухні досить малі. Таким простим способом можна домогтися візуального розширення невеликого простору.
Якщо стіни уздовж робочої поверхні покриті шикарною художнім розписом. Але, тим не менш, необхідно захистити її від забруднень. Прозорий фартух відмінно впорається з цим завданням, зберігаючи красу і насиченість фарб, але роблячи цю область кухні дуже практичною.
Якщо сміливі контрастні поєднання вам не до душі, можна вибрати скляний фартух в тон кольору фасадів меблів або стін кухні.
Світлу кухню вдало доповнить як помітна скляна панель соковитого зеленого, бірюзового, оранжевого, лимонного кольору. А ніжні пастельні поєднання (м’ятний, ніжно-салатовий, персиковий) в малюнку фартуха. Все залежить від вашого смаку і переваг.
Гарний насичений колір набуває скляний фартух в наслідок фарбування спеціальною фарбою, яку наносять на зворотну його сторону, а після запікають. Такий фартух не втратить яскравості кольору ні за яких умов.
Догляд за кухонним фартух зі скла.
Використовуючи скляний фартух, ви, тим самим, маєте можливість урізноманітнити інтер’єр кухні, покращуючи її експлуатаційні характеристики. Так, традиційна керамічна плитка дуже практична і декоративна, але при її укладанні використовується спеціальна суміш для затирання швів, що володіє всмоктуючою здатністю.
Згодом міжплиточних шви потемніють і навіть можуть покритися безстороннім нальотом цвілі і жиру, який дуже складно прибрати. У випадку зі скляним фартухом все набагато простіше. Суцільне полотно з двома – трьома стиками легко відмивається миючими засобами і довго зберігає первинний зовнішній вигляд.
Найчастіше, розміри скляних фартухів варіюються від 40 до 100 см у висоту. В довжину ж, не бажано встановлювати полотно більше 2 м, а з’єднати кілька його частин.
Тим, кого цікавить питання вартості кухонного фартуха, потрібно знати, що остаточна його ціна буде озвучена майстрами. Після того, як буде обраний матеріал, спосіб кріплення, розмір фартуха, кількість отворів під фурнітуру, дизайн полотна і спосіб його обробки. В цілому, скляні фартухи виробляються на замовлення. і в різних областях і фірмах, відповідно цінова політика буде різною.
# кухні львів, # кухонний фартух зі скла, # скляний фартух на кухню,кухонний фартух зі скла,