Види штучно каменя.

 
 

Є три основних види штучного каменя.
 
Види штучного каменя
 
 

Штучний облицювальний камінь.

 
Штучний облицювальний камінь використовується в основному для облицювання і внутрішньої обробки будівель і приміщень. Він являє собою полегшену суміш сполучного вещест ва і наповнювача. Наповнювачі можуть бути самі різні – від звичайного і кварцового піску і шлаку і до мармурової крихти і перліту. Сполучною речовиною може бути гіпс, дешевий але, не найкращий варіант через низьку міцності виходить матеріалу. Кращий, але і більш дорогий варіант сполучного речовини – простий або білий цемент. Так само до складу штучного облицювального каменю входять різні барвники і всілякі добавки, що поліпшують волого і морозостійкість, міцність, еластичність і інші технічні показники.

Штучний облицювальний камінь за зовнішнім виглядом ділиться на кілька груп:

Пластовий – виглядає, як пласт породи;
Колотий – правильної форми, але з нерівними, немов сколеними краями;
Пиляний – правильної форми, з пиляними, рівними краями;
Бутовий – імітація природних каменів, валунів, гальки неправильної форми;
Фантазійний – оригінальний за формою і кольором.
 

Агломерати.

 
Агломерати більш, ніж на 95% складаються з натуральних наповнювачів (кварц, граніт і т.п.), а на решту складаються з сполучного речовини, яким виступають поліефірні смоли, добавки та барвники. Смоли, за рахунок своєї еластичності роблять агломерат більш еластичним і менш крихким, але ці-ж смоли роблять його і чутливим до ультрафіолету, під прямими сонячними променями агломерат вигорає і жовтіє.

За зовнішнім виглядом і варіантів обробки лицьової поверхні агломерати діляться на:

Поліровані – з гладкою, дзеркальною поверхнею;
Полуполірованную – з поверхнею полірованої, але не «до дзеркала»;
Шліфовані – просто вирівняна шліфуванням, матова поверхня;
Бугардірованние – ніби оброблені Бугарда, що мають поверхню зі слідами ударів і сколів. Немов грубо обтесаних і не шліфовану.
 

Акрил.

 
Акриловий камінь (коріан, кварил, старлін і т.д.) – композитний матеріал. Складається на 75% з наповнювача, яким є тригідрат або гідроксид алюмінію і на 25% з сполучного речовини – акрилової смоли, за назвою якої і отримав свою назву акриловий камінь. Акриловий камінь міцний і довговічний матеріал, стійкий до появи плям. Відмінно піддається термоформовке і термосклейка, через що і став відмінним матеріалом для виробництва кухонних стільниць будь-якого розміру і форми. А при серйозному пошкодженні можна замінити окремий невелику ділянку стільниці, а після вклейки і шліфування стільниця буде виглядати, як нова.

# види штучно каменя