Що таке Керамограніт та види Керамограніту.
Керамограніт – це особливо міцний облицювальний матеріал екстра-класу. Його також називають керамічний граніт і керограніт. Роблять його з різних сумішей мелених гірських порід (кварц, шпат) на основі глин високої якості і природних мінеральних барвників.
Як з’явився керамограніт?
У 1978 році в газетах заговорили, що італійські майстри створили композитний матеріал, коефіцієнт водопоглинання якого прагнув до нуля. Матеріал за багатьма показниками не поступалася натуральному граніту, що було дуже ново на ринку керамічної плитки .
Італійці, які звикли в своєму жаркому кліматі тисячоліттями використовувати керамічну плитку в інтер’єрах, не зупинилися в пошуках шляхів її удосконалення. Вони розробили технологію високотемпературного однократного випалу благородних білих глин. Процес випалу відбувається при температурі близько 1300 °C і дуже схожий на народження каменю в природних умовах, з однією лише різницею – швидкість виготовлення керамограніта в рази вище, а керамогранітна плитка на виході не потребує обробки майстром з різання каменю. У підсумку виходить доступна за ціною стильна плитка з характеристиками натуральної гірської породи.
Як роблять керамогранітну плиту?
Виробничий процес керамогранитну плиту практично повністю повторює природний процес утворення каменю глибоко в надрах землі.
Щоб вийшла плита, керамограніт необхідно:
- Змішати два сорти високоякісної білої глини, кварцовий пісок, польовий шпат і мінеральний барвник, який був обраний дизайнером.
- Коли маса готова, з неї формують плити згідно дизайн-проекту, а потім відправляють їх під гідравлічний прес.
- Кожна плита стискається під пресом 500 кг / см2 і відразу відправляється в піч на випал при температурі 1300 °C.
У розжареної печі спресована плита моментально спікається, утворюючи твердий матеріал підвищеної щільності, практично не здатний до поглинання вологи. Таким чином, керамічна плита керамограніт сильно виграє по міцності у звичайної керамічної плитки, яку запікають з температурі 1100 °C, попередньо піддавши пресування з удвічі меншими показниками (250 кг / см2) °C.
Складність виробничої технології керамогранитной плитки полягає в дуже точному дотриманні пропорцій при приготуванні суміші , а також точного дотримання режиму температур при випалюванні пресованих заготовок. Якщо врахувати, що в заводських умовах операції проводяться не з кілограмами, а з тоннами матеріалу, стає зрозумілою складність цієї копіткої роботи.
Для отримання якісного керамограніта компоненти суміші дуже ретельно готуються. Піч випалу в довжину складає 150 метрів. Робиться це для того, щоб виключити погрішність в температурі, тому що трохи убік порушують геометричні параметри плитки, тобто створюють шлюб. Щоб отримати керамограніт високої якості при випалюванні плитку необхідно нагрівати поступово, дуже уважно контролюючи підвищення температури до потрібних 1300 °C.
Технічні характеристики керамограніта.
1. Низький коефіцієнт поглинання вологи.
Завдяки тому, що керамограніт – матеріал низкопористий (згадайте пресування), коефіцієнт вологовбирання у нього прагне до нуля (0,05%). Така низька поглощаемость вологи не властива ні звичайної керамічній плитці, ні натуральному каменю. Тому керамогранітом активно облицьовують фасади, захищаючи їх від вологи у всіх кліматичних зонах.
2. Стійкість до зовнішніх впливів і стирання.
Серед всіх видів керамічної плитки, керамограніт володіє найвищим ступенем стійкості до зношування та інертністю до агресивних речовин. Він не втрачає колір на сонці з плином років. Залишити подряпину на ньому можна тільки корундом або алмазом (твердість за шкалою твердості мінералів Мооса – 8 балів, тобто на 2 позиції нижче алмазу). Тому керамограніт вибирають для облицювання громадських будівель з високою прохідністю людей – аеропортів і вокзалів, великих магазинів і палаців мистецтв.
3. Механічна міцність і стабільність до температур.
Ударна міцність і індиферентність до високого тиску на поверхню керамограніта дозволяє вибирати його в якості підлогового покриття в виробничих цехах. Різкі температурні перепади в межах 100 °C не впливають на властивості керамогранитной плитки, тому цей матеріал популярний і в складі вентильованих фасадів.
Можна також повторитися, що керамограніт містить тільки натуральні компоненти і барвники. Перед виготовленням суміші для пресування, всі компоненти перевіряються на наявність радіонуклідів, тому інших рівних керамограніт не несе в собі природної радіації, на відміну від натурального граніту.
Види керамограніта.
Керамограніт робиться з глини, яка відома як матеріал для творчості. Дійсно, дизайнеру є з чого вибрати, коли мова йде про керамогранитной плитці. За видами керамограніт поділяють на такі групи:
- Технічний керамограніт , що імітує натуральний необроблений граніт. Він відносно недорогий за рахунок відсутності додаткової обробки після випалу.
- Глазурований керамограніт – декоративна плитка плитка. Після запікання на листи керамограніта наносять глазур і знову відправляють в піч. Він надійніший, ніж звичайна плитка, але все ж встановлюється там, де механічні дії на нього будуть мінімальними, так як святкове глазур з часом стирається і блякне.
- Матовий керамограніт – НЕ полірована поверхня плитки.
- Полірований керамограніт – відполірований до дзеркального блиску і, відповідно, більш дорогий, ніж матовий, декоративний керамограніт. Його не варто укладати на підлогу, оскільки з часом поліровка грубіє, і полірований керамограніт зовні не сильно відрізняється від матового.
- Структурований керамограніт – декоративні плитки з рельєфною поверхнею, які відтворюють структуру і вид натурального каменю, шкіри, тканин з малюнками. Методів обробки структурованого керамограніта так само багато, як дизайнерських рішень: іноді його навіть покривають сухозлітним золотом.
- Сатинований керамограніт – плитки, на які перед випалюванням наноситься шар мінеральних солей, що надає поверхні легкий блиск. Цей штучний камінь з декоративного керамограніта ще називають обробленим воском. Ковзає він набагато менше, ніж полірований керамограніт, проте не його краса не має великої стійкості до навантажень.
Стандартні розміри керамогранітної плитки.
За розмірами керамогранітна плитка ще більш різноманітна, ніж за видами, тому з підбором керамограніта для облицювання певної кімнати проблем не буває. Крок стандартних розмірів керамогранітних плиток – від мінімального 7,5х7,5 см до максимального 120х180 см.
За товщиною стандартні розміри теж різняться – від 7 мм до 30 мм. Більш тонка керамогранітна плитка використовується в якості інтер’єрної, оскільки вага її менше, але і крихкість вище. Втім, дотримуватися всі тонкощі технології укладання керамограніта з нею теж не обов’язково. Керамогранітна плитка 12-20 мм йде на облицювання підлог, що зазнають підвищене навантаження. Потовщений до 30 мм керамограніт використовується для зносостійких ступенів.
Особливість укладання керамограніта.
Великих істотних відмінностей в технології укладання керамограніта і укладання звичайної керамічної плитки немає . Єдино важливий момент – клеїть . Так, наприклад, з-за малої пористості неможливо укласти його на цементний розчин. Через низький показник вологовбирання, він не тримається на клеях, що містять воду. Для керамограніта потрібен двокомпонентний клей з високою адгезією, припадає властивості якого забезпечать хороше зчеплення керамограніта з поверхнею. Перший компонент такого клею – суха цементно-піщана суміш, другий акрил або латекс. Такі безводні клеї дуже еластичні і в процесі експлуатації показують високу стійкість до ударів, морозостійкість і інертність до температурних змін
# кухні львів, # керамограніт, # керамогранітні стільниці для кухні, # керамогранітні стільниці для кухні з керамограніта, # стільниці з керамограніта