Вибір кухонних меблів.
Здавалося б, що може бути простіше, ніж купити кухонні меблі при її сучасному різноманітті і багатому асортименті? Але на практиці вибір кухонних меблів виявляється набагато складнішим випробуванням. Планування кухні, індивідуальні колірні переваги, вимоги до функціональності кухонного гарнітура стають на шляху покупки. Добре, якщо людина точно розуміє, чого він хоче, але як правило його бажання занадто узагальнені, щоб розпізнати перед собою кухню мрії.
Щоб купити кухонні меблі, яка б радувала і надихала, треба чітко розуміти, що вам треба і вміти звертати увагу на множинні деталі, тоді шанси знайти свій ідеал зростуть в рази.
З чого почати?
Вибір кухонних меблів починайте робити виходячи з планування приміщення, технічні характеристики – це дуже жорсткі рамки. Буде чудово, якщо у вас на руках будуть точні виміри всіх простінків, виступів, ніш, не зайвим на плані буде відзначити елеткроточкі, водопровідні та газові труби, місця, де єдино можливе встановити котел, колонку, мийку.
Щоб точніше визначитися з розмірами, ви можете зробити імпровізовану кухню з картонних коробок, це дасть вам можливість реально оцінити, наскільки зручний, наприклад, прохід, залишений між гарнітуром і барною стійкою.
Наступний крок.
Далі слід визначитися зі стилем. Якщо ваша квартира витримана в певному стилі, то кухонні меблі повинна йому відповідати. Основними стильовими напрямками, популярними сьогодні, є: хайтек, класика, модерн, прованс, шале.
Перед фарбуванням стін, купівлею шпалер, укладанням плитки на фартух ви повинні вже точно знати, якого кольору буде кухня і, бажано, побачити її в живу, це дозволить вам уникнути поширених помилок. Розбіжність відтінку кухонного гарнітура зі стінами або іншими яскравими предметами, внесе дисонанс у дизайн. Оскільки знайти кухню певного відтінку складніше, ніж заколеровать в цей тон фарбу або підібрати шпалери, то головною і першочерговим завданням є покупка меблів, а все інше вже буде підбиратися під неї.
Конструкція кухонного гарнітура.
Кухонні меблі, як і будь-яка інша, змінюється щодо потреб людей, нові технології видозмінюють її, роблять більш зручною і функціональною. Сьогодні прийнято встановлювати меблеві модулі під єдиною стільницею, це виглядає більш красиво і солідно, до того ж це забезпечує простий догляд за ними.
В основному кухонні гарнітури складаються з двох видів шаф – нижніх тумб і верхніх навісних шафок. Нижні шафи зазвичай закриваються непрозорими фасадами, а ось верхні можна якось урізноманітнити і прикрасити за допомогою скла, вітража, відкритих полиць.
Вважається, що відкриті полиці роблять меблі більш легкої і повітряної. Щоб це було так, ви повинні розуміти, що такі полички носять суто декоративний характер і більшості кухонних речей там буде не місце.
Скло та вітраж роблять кухню ошатною та урочистою, полегшують переконливий вигляд верхніх шаф. При цьому за ними прекрасно ховається посуд і продукти, яким не постало бути на виду.
Глухі верхні шафи іноді бувають виправдані, єдине покриття створює цілісну картинку і приміщення не дробиться на дрібні частини, що цікаво, це актуально для невеликих кухонь.
Крім верхніх і нижніх шаф, до кухонних меблів відносяться колони або пенали, високі шафи від підлоги до стелі. Вони можуть призначатися для вбудованої техніки або бути місцем зберігання.
Фурнітура.
І в цій області прогрес не стоїть на місці. На сучасній кухні не чути, як ляскають дверцята – розумні доводчики все роблять тихо. Досить легенько зачепити ящик – і він плавно закривається. Господиням більше не треба ламати голову, як розмістити різномасту посуд: сковорідки, каструлі, миски. Так, що вони не займали весь вільний простір – зручні системи зберігання забезпечують компактне розташування кухонного начиння і дозволяють дістати потрібну річ в лічені секунди.
Якісна фурнітура дозволить вашій кухні функціонувати десятки років без змін, ви забудете про провисаючих дверцятах, поламаних висувних ящиках, відламані ручках.
Матеріал.
В основному кухонні меблі створюється з двох видів матеріалів. Корпусом служить недорогий і практичний ДСП (або дерево), а ось на фасадах є де розгулятися фантазії. Найпопулярнішими і затребуваними фасадами на сьогоднішній день є дерево, МДФ і пластик. У кожного матеріалу є свої плюси і мінуси, але всі вони досить практичні. Щоб витримати агресивну дію кухонної середовища: вологість, пар, жар, забруднення.
# вибір кухонних меблів