Меблевий бізнес у Львові.
В останні кілька місяців все більше чуємо голоси: «меблевий бізнес вже не той!», «Серйозна конкуренція видавлює з львівського ринку дрібні меблеві фірми». Розглянемо меблевий бізнес у львові та його ситуацію в динаміці.
2000 рік – великі фірми знімають вершки, дрібні, початківці, в основному регіональні фірмочки не можуть скласти їм конкуренцію навіть в нижньому, найдешевшому сегменті ринку, через низьку якість продукції. Торгують «регіонали» на ринках з машин просто по фото, виробництво – практично вручну на колі нках.
2005 рік – невеликі периферійні «цеховики» на власному досвіді вчаться, закуповують обладнання (поки недорогі верстати б / у), розширюють виробничі площі, виробництво потроху стає схожим на виробництво. Потроху починають випускати більш дорогі і якісні моделі, прихоплюючи середний сегмент ринку.
2010-2015 роки – у Львові починається боротьба з мебельниками, що торгують на ринках. Їх ставлять перед вибором – прикривайте лавочку або орендуйте торгові площі в магазинах і торгових центрах. І більшість залишилися, об’єднуючись, укрупняясь, чому посприяла і доступність великих кредитів підприємцям в той момент. А двадцятирічний досвід і нове обладнання дали їм можливість робити досить складні і дорогі вироби і зайняти більш високу цінову нішу на ринку. Як і фактом будь невелике виробництво зараз може робити дуже гідні моделі. Ось приклад якісних меблів таких як, кухні на замовлення. Так, з невеликою натяжкою можна сказати, що вони навчилися робити практично все! =)
Огляд львівського ринку меблів.
І тепер нам зрозуміло, що поки одні знімали вершки і кайфували, що не розвиваючись, інші з невеликого бізнесу з оборотом в пару мільйонів гривень на рік підняли свій бізнес до розмірів великого і, природно, «посунули» старих гігантів, зайнявши більшу частину львівського меблевого ринку . І така картина спостерігається не тільки в меблевій індустрії, а й в будівництві, і багатьох інших галузях.
Меблевий бізнес у Львові за останні роки показав, що по великим виробникам-старожилам сильно вдарила криза. Адже вона вдарила в першу чергу по продажу в верхньому, дорогому сегменті ринку. Притому меблі класу економ стала продаватися чомусь аж краще!
Цілком можливо, що на меблевому ринку Львова йде така собі революція. Хто був ніким, той стає ділком ринку, а хто був «королем» скоро засунуть на задвірки і забудуть. У будь-якому випадку ніякого «видавлювання» дрібних фірм немає, чи не найбільше, ніж на будь-якому іншому ринку в будь-який інший час. Швидше просто настав момент, коли дрібні фірми або підросли і зміцніли, або закрилися або влилися в інші.
Поживемо побачимо. Не судіть мене строго, написав статтю на одному диханні, а я все-таки мебляр, а не письменник.
# меблевий бізнес у львові