Сучасні матеріали виробництва меблів.

Сучасне меблеве виробництво – це швидко розвивається галузь промисловості, яка володіє особливою гнучкістю і оперативно реагує на зміну модних тенденцій на ринку.

Вітчизняна і зарубіжна промисловість щорічно випускає велику кількість нових моделей меблів різного призначення, намагаючись залучити максимальну кількість споживачів.

З огляду на, що меблі відноситься до предметів тривалого користування, щоб завоювати свого покупця, компанії використовують найпередовіші матеріали і технології у виробництві меблів.

Сучасні матеріали виробництва меблів та їх умовна класифікація.

Сучасні матеріали виробництва меблів можна умовно розділити на дві категорії:

  • основні. Ця група представлена матеріалами, які використовують для виготовлення каркасів і основних елементів конструкції всіх видів меблевих виробів. Головна вимога до таких матеріалів – підвищена механічна міцність і тривалий термін служби;
  • додаткові. У цю категорію ввійшли матеріали, які найчастіше використовують в якості декоративного облицювання. Вони практично ніколи не піддаються серйозній механічного навантаження, а їх головним критерієм є зовнішня привабливість.

До окремої категорії відноситься кріплення і фурнітура для корпусних та м’яких меблів. Вона виконує кілька функцій – з’єднання всіх елементів конструкції, підвищення функціональності і ергономіки вироби та надання меблів певних стилістичних рис.

Які матеріали використовуються в меблевій галузі?

Основні матеріали, що застосовуються у виробництві меблів – це:

  • масив деревини. Натуральне дерево – популярний і затребуваний матеріал. Деревина володіє природною енергетикою і унікальним зовнішнім виглядом. А ще це міцний, надійний і екологічно чистий матеріал. Меблі з масиву – це завжди розкіш і ефектний зовнішній вигляд. Єдиний нюанс полягає у високій вартості матеріалу, що робить дерев’яні меблі досить дорогим задоволенням;
  • плити деревостружкові. ДСП / ЛДСП – головна альтернатива деревини і найбільш поширений матеріал в меблевій галузі. Виготовляють його з спресованих відходів деревини, які змішуються з смолами формальдегідів. Поверхня плити ламінують для поліпшення зовнішнього вигляду матеріалу. Серед усього різноманіття декорів найбільшу популярність отримала імітація різних порід деревини. Переваг у деревно-стружкових плит багато – доступна ціна, легкість в обробці, механічна міцність і тривалий термін служби. Одним з ключових недоліків матеріалу є його слабка вологостійкість. При тривалому контакті з водою ДСП починає деформуватися (розбухати);
  • МДФ. Для виробництва цього матеріалу використовуються подрібнені до мінімальної фракції відходи деревини, які змішуються з органічними або синтетичними смолами. З отриманої маси виготовляють МДФ заготовки. Головна перевага матеріалу полягає у високій вологостійкості, тому його часто використовують для виготовлення фасадів кухонних гарнітурів і меблів для ванної кімнати.

Різні матеріали, що застосовуються у виробництві меблів, дозволяють виготовити виріб практично будь-якої конфігурації і стилю.

Деякі особливості нових матеріалів для виробництва меблів

Меблева галузь динамічно розвивається і вдосконалюється. Щорічно з’являються нові матеріали для виробництва меблів, які відрізняються ефектним зовнішнім виглядом і поліпшеними експлуатаційними характеристиками.

Одним з найбільш яскравих прикладів став акрил – полімер, який набув широкого застосування в меблевому виробництві.

Акрил – це безбарвний пластик, які має унікальні властивості:

  • екологічно чистий – єдиний промисловий полімер, який розкладається в природних умовах;
  • висока механічна міцність;
  • можна створити практично будь-який колір за допомогою спеціальних барвників;
  • ідеально рівна глянсова поверхню.

Акрил став широко використовуватися при виготовленні фасадів кухонних меблів і шаф-купе. Він ідеально вписується в сучасний інтер’єр завдяки широкому вибору кольорів і глянсової поверхні.

Нові технології і матеріали у виробництві меблів – це реальний показник розвитку галузі.

# cучасні матеріали виробництва меблів