Штучний акриловий камінь в домашній обстановці.

 
 
Камінь – один з найдавніших матеріалів, який людина широко використовує не тільки для будівництва будівель і об’єктів різного призначення. Каменю знаходиться місце і в оформленні інтер’єрів, і в складі меблів, призначеного для інтенсивного використання.

До моменту винаходу штучного акрилового каменя, меблевики, дизайнери і обробники каменя були змушені використовувати тільки породи природного походження, що позначалося на високій вартості готових виробів.

Ситуація кардинально змінилася в кінці 60-х років минулого століття. Саме тоді був винайдений новий композитний матеріал – штучний камінь, відомий також як акриловий камінь. Цей новий матеріал значно спростив і здешевив процес створення виробів для домашнього вжитку.

Тепер акрил широко застосовується в якості матеріалу для виготовлення стільниць для кухонних гарнітур і інших меблів, кухонних мийок і підвіконь. Дивовижна пластичність цього матеріалу дозволяє створювати вироби найскладніших і химерних форм. Зовнішній же вигляд і споживчі якості штучного каменю не поступаються натуральному матеріалу. Більш того, акрилові стільниці та підвіконня мають значно меншу вагу, що полегшує процес їх установки і заміни при необхідності.
 
Штучний камінь в дома
 

Що таке штучний акриловий камінь?

 
Безумовно, у багатьох виникає питання: «Що являє собою цей інноваційний матеріал?».

Штучний камінь є складним композитним матеріалом, до складу якого включені:

 • пластифікатори;
 • акрилові смоли;
 • затвердувачі;
 • дрібні частинки натуральних порід (кварцу, граніту або мармуру);
 • пігментні добавки.

Всі складові ретельно перемішуються в спеціальному вакуумному міксері. Для створення готового виробу використовується спеціальна форма-заготовка, в яку і заливається акрилова напіврідка маса, яка згодом твердне, набуваючи міцність натуральної породи. У підсумку виходить стільниця або підвіконня потрібної конфігурації, кольору і розміру.
 
що таке штучний камінь
 

Головні переваги виробів з штучного каменю.

 

Основними перевагами акрилового каменю є:

 

 • Міцність. Акриловий камінь дуже складно зруйнувати в навіть в умовах інтенсивної експлуатації, а дрібні подряпини легко видаляються з поверхні шляхом шліфування.
 • Пластичність. Матеріал дозволяє створювати вироби складних, фантазійних форм, що буває неможливо при використанні натурального каменю.
 • Невибагливість у догляді. Гладкі поверхні не дають забруднень проникати глибоко всередину, а для позбавлення верхнього шару від бруду можна використовувати абразивні засоби і навіть склади з агресивними хімічними компонентами.
 • Стійкість кольору. Завдяки тому, що виріб забарвлюється не тільки по зовнішніх поверхнях, а по всій глибині, колір зберігається незмінним протягом багатьох років.
 • Термостійкість. Акрил легко переносить нагрівання до 160 градусів.
 • Гігієнічність. На поверхні акрилових виробів не утворюються колонії грибків або цвілі.

Компанія МЕБЛЯР готова виготовити ексклюзивні меблі з акриловими стільницями.