8 особливостей, ремонт кухні в панельному будинку.

   
Серій панельних будинків – безліч але ми постаралися узагальнити особливості ремонту кухні у львові в типових квартирах. Зберігайте статтю в закладки!)
 

1. Не можна рухати стіни.

 
Більшість «панельок» мають практично всі несучі внутрішні стіни. Єдина перегородка – між санвузлами і коридором. Тому, зносити, рухати і навіть робити отвори в стінах не можна. Хоча саме перепланування – єдина можливість збільшити площу панельної кухні. Залежно від серії, вона становить від 5-6 до 8-10 квадратів. Менша площа – в «ранніх» панельках 60-х років. Велика – в більш пізніх, 1980-2000-х.

Як виправити недоліки без перепланування? Використовувати наявну площу по-максимуму. Вибирати фасади в стелю, щоб поліпшити функціональність кухні. Задіяти підвіконня , а також використовувати меблі-трансформер . Наприклад, розсувний стіл або висувні стільниці.

  1 Не можна рухати стіни  
 

2. Мало місця для техніки.

 
Проблема, яка випливає з нестачі площі – відсутність можливості встановити всю необхідну техніку, а її в сьогоднішніх умовах потрібно багато.

Як виправляти? У процесі ремонту варто передбачити якомога більше вбудованих рішень – продумати для них розетки, необхідну потужність. А ще використовувати спеціальні вузькі моделі 45 см з функціоналом 2 в 1. Наприклад, духовку, поєднану з СВЧ. Або духовку з посудомийній машиною. Серед мінусів – висока ціна і обмежений модельний ряд.

  мало місця для техніки  
 

3. Можливо, проведений газ.

 
Знову ж таки, не у всіх будинках – серій занадто багато. Але в ранніх «панельках» проведено саме газ. Наявність газових труб, лічильника і плити на кухні істотно обмежує в ремонті – перенесення узгодити складно, приховати і якимось чином «зашити» труби – не можна.

Що робити? Можливе рішення – відмовитися від газу офіційно і встановити електричні конфорки. Але можна просто поліпшити обладнання, встановити газову панель з обмежувачем подачі і замінити інше обладнання.

  можливо, проведений газ  
 

4. Іноді занадто низькі стелі.

 
Залежно від періоду будівлі стелі в панельках «росли». Від 2,4 метрів до 2,6. Якщо стелі занизькі , в кухні проблемно встановити шафки до стелі – адже необхідно дотримуватися певних норм і відстані від плити до витяжки і верхніх шаф. До речі, норма для газових плит – мінімум 75 см.

Як бути? Зробити гарнітур на замовлення або взагалі відмовитися від верхніх шаф. Другий варіант, звичайно, зменшить функціональність кухні, але подарує візуальну легкість. Хоча іноді і нижнього ряду цілком достатньо.

  іноді занадто низькі стелі  
 

5. Не робоча вентиляція.

 
У панельках є вентиляція, але вона може бути неробочий. Це легко перевірити – можна за допомогою фахівця керуючої компанії, а можна простим «народним» способом – піднести запальничку або запалену списку до вентиляційного каналу і побачити рух повітря. Також вентиляція може бути неробочий, якщо сусіди перекрили вентканали під час свого ремонту. Це не рідкість – в 90-х і початку 2000-х мало хто контролював такі процеси.

Що робити? Встановити рециркуляционную витяжку, яка не виводять повітря назовні, а очищає за допомогою фільтрів і перенаправляє назад. Або, якщо буде перевстановлення вікон, продумати в них клапани припливної вентиляції.

  не робоча вентиляція  
 

6. Слабка електрика.

 
Проводка віку 30-40 років не витримає сучасну кількість пристроїв.

Що робити? Звичайно, міняти проводку. Від щитка потрібно провести лінію з електролічильників – це необхідно для потужних кухонних приладів. Вони повинні бути налаштовані на окремий автомат і УЗО.

  слабка електрика  
 

7. Нерівні поверхні.

 
На жаль, великі перепади рівня стін і підлоги – не рідкість. Це не тільки погано з естетичної точки зору, але і проблематично в виборі і установці гарнітура – утворюються непотрібні зазори, доводиться переплачувати за індивідуальні розміри.

Як бути? Єдине виправдане рішення – максимально вирівняти підлогу і стіни.

  8 Особливостей, ремонт кухні в панельному будинку  
 

8 Є еркер.

 
У деяких панельних будинках в кухні є еркер – наприклад, в деяких двушках П-44Т. Здавалося б, нічого поганого в цьому немає, але як обіграти цю особливості планування? Можна «продовжити» стільницю з раковиною, обладнати обідню групу в еркері або просто оформити його всю в стилі кухні.

  Є Еркер
 
 
# кухні львів, # 8 особливостей, ремонт кухні в панельному будинку, # ремонт кухні в панельному будинку