Варіанти оздоблення стін у прихожі.
Стіни в прихожі дуже вразливі до забруднень та ушкоджень. Як їх оформити, щоб щорічно не займатися ремонтом? Розглянемо кращі варіанти обробки.
Особливості оздоблення стін в прихожі.
Прихожа – своєрідне обличчя будинку: саме вона створює перше враження про нього у відвідувачів. Тому важливо, щоб декор цієї зони був привабливим. Але в гонитві за красою важливо не забувати про призначення приміщення, яке накладає певні обмеження щодо використання матеріалів. Щоб не займатися ремонтом постійно, обраний декор повинен володіти такими властивостями:
- Зносостійкість. Включаючи стійкість до стирання і механічних пошкоджень.
- Довговічність. Оптимально, щоб виробник гарантував хоча б 5-7 років служби покриття.
- Простота в догляді. З огляду на те, що стіни у прихожих часто піддаються забрудненню, матеріал повинен як мінімум переносити вологе прибирання. Оптимально, якщо його можна буде чистити щіткою і використовувати деякі миючі засоби.
- Ремонтопридатність. Важливо, щоб покриття піддавалося реставрації. Тоді при появі дефекту його можна буде відремонтувати, що набагато дешевше і простіше заміни всієї обробки.
- Безпека. Матеріал повинен бути безпечним для здоров’я оточуючих. Крім того, потрібно врахувати його пожежну безпеку. Не варто використовувати горючі або токсичні покриття в кімнаті, де знаходиться вхідні двері . Це може коштувати життя під час пожежі.
Колір покриття і його текстура можуть бути самими різними. Їх підбирають виходячи з особливостей конкретної прихожої. Комбінуючи матеріали, відтінки і фактури, ви можете добитися кращого результату. Світлі тони візуально розширюють простір , темні, навпаки, звужують. Вміле використання малюнка на покритті, світлове оформлення і грамотна установка дзеркал підсилюють ефект.
Кращі матеріали для стін прихожої.
Оформлення стін для прихожої можуть використовуватися різні матеріали. Ми відібрали ті, які оптимально для цього підходять. Розглянемо кожен докладніше.
1. Декоративна штукатурка.
Відрізняється винятковою різноманітністю фактур і відтінків. Завдяки додаються до складу наповнювачів готове покриття може бути гладким, рельєфним або з малюнком, дрібним або великим. Штукатурка дає можливість домагатися незвичайних декоративних ефектів, крім цього вона має низку переваг:
- Міцність, висока зносостійкість і тривалий термін служби.
- Хороша повітропроникність. Оштукатурені стіни можуть дихати.
- Безпека. Покриття не виділяє токсичних речовин і не горить.
- Простий догляд. Більшість матеріалів переносить мокру чистку.
З недоліків слід зазначити складність нанесення матеріалу, особливо деяких його різновидів. Правильно обштукатурити стіни зможе тільки майстер, що, безумовно, збільшує вартість обробки. Ціна матеріалу теж може виявитися високою. Але це з лишком окупається довговічність і практичністю цього виду обробки. Ще один мінус – декоративну штукатурку буває дуже непросто нанести на складні архітектурні елементи.
2. Фарба
Практичний і досить економічний спосіб декору стін . Широка колірна гамма фарб дозволяє підібрати будь-який бажаний відтінок. Можна з’єднати два або три кольори, виконати орнамент або малюнок. Фарби дають можливість отримати особливі декоративні ефекти. Деякі їх різновиди здатні міняти колір при зміні кута зору або освітлення, імітувати найрізноманітніші матеріали, відливати металом і т.п.
Фарби легко лягають на поверхню, навіть на ту, що має складні форми і важкодоступні місця. Дрібний ремонт пофарбованих стін не складе труднощів, досить буде перефарбувати зіпсований ділянку. Переваги та недоліки різних типів фарб представлені в таблиці.
Переваги.
- Латексні. Висока стійкість до стирання, паропроникність. Покриття добре миється.
- Водоемульсійні. Легко лягають, відсутність неприємного запаху, швидко сохнуть. Вартість невисока.
- Акрилові. Швидко сохнуть, економічно витрачаються, зносостійкі, безпечні, довговічні.
- Силіконові. Висока міцність, довговічність, паропроникність, стійкість до ультрафіолету. Мають водо-відштовхуючу властивість.
Недоліки.
- Латексні. Старе покриття важко видалити. Постійний вплив вологи може привести до відшарування.
- Водоемульсійні. Деякі різновиди після висихання бруднять, змиваються водою. Обмежене застосування.
- Акрилові. Складність в підборі кольорів і відтінків. При самостійному змішуванні їх неможливо повторити.
- Силіконові. Велика витрата і висока вартість матеріалу.
Із загальних недоліків використання фарби потрібно наголосити на необхідності ретельної підготовки поверхні. Стіни повинні бути рівними, інакше буде добре видно найменший дефект.
3. Шпалери.
Класичний спосіб обробки. Асортимент шпалер дуже широкий: можна вибрати підходящий варіант з самих різних забарвлень і текстур. Шпалери досить просто наклеювати , вартість їх відносно невисока. При виборі потрібно пам’ятати, що для прихожої підійдуть далеко не всі види шпалер. Вибирати можна з цих різновидів:
- Миються з вінілу. Добре приховують нерівності підстави, легко очищаються, добре клеяться. Можуть імітувати найрізноманітніші текстури. Вартість вінілових шпалер невисока. З недоліків потрібно знати про невисоку паропроникності і можливості пошкодження декоративного вінілового шару. Якщо в будинку є домашні тварини, краще вибрати щось інше.
- Бамбукові шпалери. Міцні, стійкі до впливу вологи. Легко витримують фарбування, що дає можливість їх ремонтувати або просто перефарбовувати, коли оформлення набридає. Їх дуже просто клеїти, особливо різновиди з метрової шириною. З мінусів треба відзначити необхідність вирівнювати підстава .
- Склошпалери. Полотнища, виконані з використанням волокон скла. Відрізняються високою міцністю, зносостійкістю, несприйнятністю до вологи. Таким шпалер не страшні механічні пошкодження. Вони повністю безпечні, паропроникні, витримують численні забарвлення і вплив розчинників. Крім того, вони додатково армують стіни. Недолік: необхідність ретельної підготовки підстави.
- Кварцові шпалери. Являють собою нанесене на флизелиновій основу покриття з кварцового піску. Матеріал дуже зносостійкий, не схильний до механічних впливів, легко чиститься і миється. Можливо багаторазове фарбування латексної фарбою, що дозволяє оновлювати покриття в міру необхідності. До мінусів можна віднести досить високу вартість.
- Рідкі шпалери. Утворюють монолітне, дуже міцне покриття, що володіє високою зносостійкістю і гарні звукоізоляційні властивості. Матеріал досить еластичний, при усадці будинку він не утворює тріщин. Легко переносить багаторазові фарбування і мокру чистку. При необхідності покриття легко відремонтувати. З мінусів варто відзначити досить високу вартість.
- Пробкові та бамбукові шпалери. Повністю натуральні і дуже красиві покриття. Вони мають гарну звуко- і теплоізоляційними характеристиками. Досить стійкі до різних механічних пошкоджень, невибагливі в догляді. До мінусів відносять складності в нанесенні. Потрібно вирівняне основу і спеціальний склад, що клеїть.
4. Штучний камінь.
Якісна імітація натурального каменю. Випускається у вигляді плитки або гнучких пластин. Останні особливо зручні для оформлення вигнутих поверхонь. Для внутрішнього декору зазвичай використовується композит, основою для виробництва якого є гіпс. Штучний камінь досить просто укладати, він непогано поєднується з іншими оздоблювальними матеріалами . З переваг покриття варто відзначити:
- Хорошу зносостійкість і високу стійкість до механічних пошкоджень.
- Довговічність. При правильному монтажі штучний камінь зможе прослужити не одне десятиліття.
- Високу вологостійкість. Матеріал не пропускає воду до основи.
- Простоту догляду. Покриття добре відмивається і не вбирає забруднення.
- Безпека, в тому числі пожежну. Матеріал не горючий.
Недоліком штучного каменю вважається висока вартість, особливо недешеві його гнучкі різновиди. З цієї причини облицювання частіше застосовується для обробки фрагментів кімнати: прорізів дверей, кутів, нижньої половини стін.
5. Керамічна плитка.
Практичний спосіб оформлення прихожих. Вибір плитки дуже широкий. Виробник пропонує матеріали з різноманітними кольорами та текстурами. Доступні імітації дорогих оздоблювальних матеріалів: шкіри, натурального каменю, цінної деревини. З значущих переваг кераміки варто відзначити:
- Міцність і високу стійкість до всіляких пошкоджень.
- Довговічність, покриття може служити не менше двох десятків років.
- Вологостійкість, що значно полегшує догляд. Плитка легко миється, причому можна застосовувати навіть агресивні миючі засоби.
- Хороша сполучуваність з іншими оздоблювальними матеріалами. Наприклад, можна оформити плиткою тільки нижню третину стіни, найбільш вразливу для забруднень.
До мінусів покриття варто віднести не найпростіший монтаж. Кладуть плитку фахівці, що мають навички укладання матеріалу.
6. Панелі з ПВХ.
Стінові пластикові панелі добре підійдуть – декор прихожі. Їх вибір дуже багатий: велика колірна гамма, з різноманітними текстурами, малюнками і декором. З значущих переваг ПВХ-панелей відзначають:
- Низьку вартість. Мабуть, це найбільш бюджетний спосіб декору.
- Відсутність необхідності вирівнювати стіни перед монтажем.
- Простий догляд. Панелі добре відмиваються.
Мінусів у матеріалу досить багато. Перш за все це нестійкість до механічних пошкоджень. Після удару на поверхні залишаються вм’ятини або навіть отвори. При монтажі «з’їдається» деяка кількість вільного простору, оскільки потрібно зібрати обрешітку. Панелі не переносять ультрафіолетове випромінювання. Вони швидко вигоряють на сонці.
7. МДФ-панелі.
Хороша альтернатива вагонке з дерева. Основа матеріалу – плита з МДФ, яку фарбують, покривають шпоном або ламінують. В результаті виходить якісна імітація шкіри, деревини, каменю, тканини та ін. Головними перевагами панелей-мдф вважаються:
- Екологічна безпека. Матеріал нешкідливий для оточуючих.
- Міцність і висока стійкість до різних механічних пошкоджень.
- Довговічність. При правильній експлуатації панелі служать більше десятка років.
- Простота догляду. Панелі легко миються і очищаються.
З мінусів матеріалу варто відзначити його досить велику вагу, а також необхідність облаштування обрешітки для його закріплення. Панелі горючі, що теж вважається їх недоліком.
8. Композитні 3D-панелі.
Відрізняються дуже привабливим оригінальним видом. Виготовляються з різних матеріалів: скло, дерево, гіпсокартон, пресовані плити. Залежно від сировини їх властивості та вартість дещо різняться. Однак є і загальні гідності:
- Швидкий і досить простий монтаж.
- Можливість замаскувати дефекти підстави, з цієї причини складна підготовка не потрібна.
- Ремонтопридатність. При необхідності замінюється непридатний фрагмент.
- Можливість імітації різних матеріалів.
- Зносостійкість і міцність.
- Легкий догляд.
Мінусом матеріалу вважається досить висока вартість.
9. Ламінат.
Це підлогове покриття добре підійде для оформлення стіни прихожих. З огляду на, що створювався матеріал для підлоги, він має відмінні експлуатаційні характеристики. До його переваг можна віднести:
- Міцність і зносостійкість.
- Привабливий зовнішній вигляд, різноманітні кольори і текстури поверхні.
- Нескладний і швидкий монтаж матеріалу.
- Відсутність необхідності готувати підставу перед монтажем.
З недоліків варто врахувати високу гігроскопічність матеріалу. Він не може використовуватися в приміщеннях з високою вологістю, оскільки під впливом вологи деформується.
10. Фреска.
Живопис по мокрій штукатурці дуже красива. Однак виконати її самостійно може тільки художник, тому випускається спеціальний оздоблювальний матеріал, що імітує такий малюнок. Основа фрески може бути синтетичною або флізеліновій. Можливо вкраплення мармурової крихти і штукатурки, що надає декору дуже реалістичний вигляд. Фреска використовується як прикраса, може займати фрагмент однієї або декількох стін.
Найчастіше випускаються фрески, що імітують состаренную стіну, але можливі й інші варіанти, наприклад з текстурою шовку або велюру. Матеріал міцний, стійкий до стирання і має дуже привабливий вигляд. З недоліків варто відзначити високу вартість і досить складний монтаж. Краще довірити його фахівцям.
Що врахувати при виборі обробки?
Прихожі – приміщення утилітарне. Перш ніж приступити оздоблення стін у прихожі до вибору її декору, варто визначити бажану функціональність кімнати. Це може бути розміщення закритих систем зберігання, виставка сімейних фотографій, дитячих малюнків або привезених з відпусток сувенірів або щось ще. Залежно від цього підбирається оформлення. Крім функціональності, потрібно врахувати:
- Розміри і форму кімнати.
- Загальну стилістику оформлення будинку.
- Присутність маленьких дітей і домашніх вихованців, які можуть зіпсувати деякі види обробки.
Оформлення ніші в стіні.
Варто врахувати і наявність ніш, виступів або арок. Вони кілька ускладнюють обробку і вимагають грамотної розстановки акцентів. В вдало підібраному оформленні такі елементи стають своєрідною родзинкою, що прикрашає інтер’єр. Наприклад, ніші часто декорують за контрастом з основною обробкою. Тим самим як би їх підкреслюючи. Якщо ніша невелика, в неї можна помістити світильник або статуетку. У більш місткою розміщують фрески, фотошпалери або невелику виставку.
Колірне рішення в прихожих.
Оздоблення стін у прихожі – грамотне колірне оформлення може вирішити безліч проблем: візуально розширити простір, приховати деякі дефекти, візуально збільшити висоту кімнати . З огляду на те, що прихожі найчастіше невеликі і темні, краще вибирати для них світлі і теплі тони. Інакше є ризик отримати ефект нежитлового приміщення.
Темними тонами краще не захоплюватися, вони візуально зменшують кімнату. Насичених і яскравих кольорів не повинно бути багато. Їх краще використовувати в якості акцентів. Колір меблів краще підбирати, орієнтуючись на стіни і підлогу. Її тон повинен поєднуватися з відтінком підлогового покриття або стін або бути контрастним.
Нюанси облаштування інтер’єру.
Вибираючи оформлення для стін, слід визначитися з меблями і аксесуарами, знати, як і де вони будуть розташовуватися. Для прихожої обов’язково наявність систем зберігання для взуття і одягу. Це мінімальний набір, який бажано значно розширити. По можливості варто розмежувати простір. Особливо це важливо для вузьких приміщень. Їх краще зонувати за допомогою меблів, разноуровневого стелі, оформлення стін.
Важливо визначитися зі стилем оформлення. Він може бути загальним для всіх кімнат або індивідуальним для кожної. В останньому випадку обраний стиль повинен максимально відповідати особливостям конкретної прихожої, її розмірами і функціоналу. Наприклад, для невеликого приміщення добре підійде оформлення в стилі мінімалізм.
Цікаві ідеї дизайну прихожей.
Для декору прихожої можна вибрати одне з безпрограшних дизайнерських рішень:
- Маленька прихожа з великою кількістю виступів краще забарвити, підібравши спокійну забарвлення. На стіни повісити фотографії в яскравих рамках, підкреслити світлом виступи.
- Якщо стіни оформити гладкою штукатуркою, буде добре виглядати імітація кладки біля основи стіни і на кутах. Також можна акцентувати увагу на дзеркалі і отворі дверей.
- Вузьке приміщення оформляють шпалерами з дрібним малюнком. Нижню третину стін закривають декоративними панелями, підбирають меблі в тон.
- Для візуального збільшення висоти приміщення можна вибрати шпалери в смужку, нижню частину стін закрити відповідними панелями будь-якого типу або плиткою.
Варіантів обробки стін для прихожих дуже багато. Вибираючи кращий для свого будинку, не забувайте про міцності і довговічності вподобаного матеріалу. Можливо, хорошим рішенням стане комбінування покриттів. Тоді нижню частину стіни можна надійно захистити зносостійким, але не найпривабливішим матеріалом, а верхню прикрасити так, як хочеться.
# прихожі, # варіанти оздоблення стін у прихожі, # особливості оздоблення стін у прихожі