Плитка на підлогу для прихожої: 30 дизайн-ідей.

 
 
Коридор – прохідна кімната. І, як будь-яка кімната з підвищеним навантаженням, вимагає якісного та міцного підлогового покриття. Один з кращих варіантів в таких умовах – плитка. Сьогодні ми розповідаємо, якою має бути плитка на підлогу для прихожої: дизайн-ідеї та поради щодо вибору додаються.
 
Плитка на підлогу для прихожої: 50 дизайн-ідей
 

Яку плитку вибрати в прихожу на підлогу?

 


 
Перше, на що варто звернути увагу при виборі – вимоги вхідної групи. В коридорі завжди підвищене навантаження: через можливий бруд, абразиви (піску і дрібних частинок), і навіть реагентів, якими посипають дороги взимку. Тому, вибираючи варіанти, звертайте увагу на наступні чинники.

  1. Опірність і зносостійкість абразивам і хімічних речовин, а також до стійкість до важких предметів – наприклад, якщо випадково щось впустити на підлогове покриття, воно не повинно отримати тріщини або подряпини. Чим вищий клас стійкості, тим краще.
  2. Відповідна фактура. Так як в коридорі ми можемо ходити мокрим взуттям, поверхня не повинна ковзати. З цієї причини глянцеві матеріали краще не вибирати.
  3. Зовнішній вигляд матеріалу – звичайно не останній чинник. Важливо, щоб обробка підлоги поєднувалася зі стінами, а також з облицюванням в сусідніх кімнатах – наприклад, з покриттям в кухні. Увага до деталей допоможе створити гармонійний інтер’єр.

Плитка, яка на вигляд нагадує ламінат, популярний вибір. Так як допомагає створити гармонійний інтер’єр і візуально об’єднати прихожу з іншими кімнатами.
Розберемо різновиди облицювальних матеріалів і зробимо висновки, який з них підходить найкраще.
 

Види плитки.

 

Кераміка.

 


 
Найпоширеніший вид – керамічне оздоблення. Матеріал виготовляють з глини котру випалюють. Такий спосіб виробництва робить його більш міцним і довговічним. Правда, від сильних механічних ударів не захищає – тому кераміка нерідко тріскається. Зате температурні скачки кераміці не страшні.
 

Керамограніт.

 


 
Матеріал виготовляють з глини високої якості з додаванням каменю (гранітних порід). Керамограніт має високу міцність, не вбирає вологу і не ковзає. А ще він ідеально поєднується з «теплою підлогою» – що часто вибирають для коридорів. Керамограніт може відштовхнути високою вартістю, в цьому полягає основний недолік. Нерідко керамограніт зустрічається з малюнком «під дерево» і з вигляду нагадує паркетну дошку.
 

Кварцвініл.

 


 
Кварцвініл – вдосконалений матеріал, який з’явився на ринку відносно недавно. За зовнішнім виглядом він нагадує ламінат, але по гнучкості набагато перевершує його. Деякі вважають кварцвініл «гібридом» ламінату та лінолеуму, так як на перший погляд це ті ж ламелі, але гнучкі.
 

 
Спосіб укладання теж схожий – можна класти на клей або шляхом замкової системи. Другий варіант, звичайно простіший. І цілком реальний для самостійного виконання.
 

Гіпс.

 
Гіпсові варіації частіше можна зустріти у вигляді клінкерної цегли. Для шанувальників поспішаємо помітити, що цей вид допустимо класти тільки на стіни.
 

Скло.

 
Скляні блоки нерідко використовують для перегородок – до речі, в сучасних інтер’єрах вони отримали «друге життя» в естетиці лофт і радянського ретро. Але на підлогу їх не укладають.

Вибір кольору і малюнка плитки.

 


 
Сьогодні в будівельних магазинах можна знайти практично будь-який колір облицювання. Тому, вибір обмежений тільки особистими перевагами, а також стилістикою. А ще розмірами кімнати. Наприклад, для дуже маленьких і вузьких приміщень краще обмежитися однотонною обробкою світлих відтінків.

Візерунки ж підійдуть для прихожої середньої площі – від 4-5 квадратів. Сьогодні вони дуже актуальні. Особливо малюнки, які складаються в красиві панно, геометричні візерунки і мармурові поверхні – таким чином не складно зробити акцент в інтер’єрі. При цьому, можна не боятися, що обраний візерунок набридне. Все-таки в коридорі ми не проводимо багато часу, це прохідне приміщення. Можна сміливо вибирати декоративну обробку.
Щоб зробити гарний перехід, профі рекомендують використовувати такі способи стикування.
 

Фактура поверхні.

 

Виділяють кілька варіантів текстури.

 


 

  1. Глянцевий. Незважаючи на те, що глянцеві поверхні за своїми властивістю схожі на дзеркальні – так само відбивають світло і візуально збільшують кімнату, в коридорах їх не використовують. Занадто високий ризик пошкоджень і подряпин, які будуть помітні.
  2. Матова – нековзна поверхня, яка цілком підійде для вхідної групи.
  3. Рельєфна – наприклад, керамограніт з імітацією каменю або дерева. З одного боку – хороший вибір, так як точно не буде ковзати. З іншого – дрібну бруд і пил нелегко змити. Але прибирання показана для будь-якої облицювання, так що сильно лякатися цього не варто.

 

Форма матеріалу плитки.

 


 
Крім стандартних прямокутних і квадратних форм, сьогодні в моді шестикутники , а також мозаїка і ромби. Що вибрати – залежить від смакових уподобань і стилю інтер’єру. Можна сказати тільки, що широкоформатні плити будуть добре виглядати в великих кімнатах, а для маленьких приміщень краще середній розмір і нехитра форма.
 

Види укладання плитки на підлогу в передпокій.

 


 
Навіть звичайний однотонний кахель можна укласти по-різному, і отримати відповідний результат. Перерахуємо традиційні способи укладання .

  • Рівна пряма укладка.
  • Палубна укладання або «в розбіг» – характерна для прямокутної форми.
  • Паркетна – «ялинкою». Допомагає додати інтер’єру класичного шику і може застосовуватися для прямокутної вузької форми матеріалу.
  • Модульна – комбінований тип, коли поєднують кілька форм і розмірів облицювання.
  • «Килим» – килимовий тип, який створений, щоб прикрашати інтер’єр -використовуються декоративні елементи, комбінуються різноманітні форми і візерунки . Але такий варіант потрібно використовувати з акуратністю – є ризик «переборщити» з візерунками і прийти до несмаку.

 

Підлоги в прихожі: плитка і ламінат з фото-прикладами.

 


 
Поєднання плитки і ламінату в передпокої теж використовують, і досить успішно. Цей варіант підходить, коли хочеться заощадити – адже ламінат коштує дешевше. У таких випадках керамогранитом облицьовують ділянку біля дверей – так, щоб там можна було залишити брудне взуття, а простір, що залишився укладають ламінатом.

Щоб зробити гарний перехід, профі рекомендують використовувати такі способи стикування.
 

Плитка і ламінат в прихожі: з’єднання.

 


 
За допомогою порога можливий варіант покриття знаходяться на різній висоті або сильно відрізняється по товщині. Враховуйте, що поріжки сьогодні втрачають актуальність, цінуються непомітні і більш витончені способи.
З використанням коркового компенсатора. Сам по собі компенсатор представляє смужку близько 1 см в ширину. Її прокладають між різними покриттями. На такий варіант можна покладатися, якщо рівень підлоги не відрізняється.
Встик без поріжка – вимагає точності і ювелірної роботи. Не всім майстрам під силу, до того ж потрібно заздалегідь підбирати обробку однакової товщини.
 

 
 

 
 
# замовити прихожу, # плитка на підлогу для прихожої: 50 дизайн-ідей, # плитка на підлогу в прихожу

Відгуків: 63   Оцінка: 4.9/5
Call Now Button