Дизайн маленької кухні: 100 приголомшливих прикладів.

 
 
У нашій добірці ви знайдете цінні поради щодо оформлення маленької кухні і грамотному розподілу простору – все, щоб навіть на декількох квадратних метрах створити вражаючий і функціональний інтер’єр.
 
дизайн маленької кухні
 
У маленькій кухні все потрібно ретельно продумувати. Вона повинна бути досить функціональна, вміщати все необхідне і в той же час бути затишною, стильною і не здаватися перевантаженою. Нагадуємо, які моменти слід врахувати.

Зонування маленької кухні.

 


 
Найчастіше поєднюють маленьку кухню з вітальнею. Це збільшує загальну площу за рахунок знесення стін, але вимагає грамотних прийомів зонування.
Барні стійки і кухонні тумби можуть стати хорошими розмежувачами простору і при цьому зробити його функціональним і зручним – як на цих фото. Таким чином, будь-яка, навіть найменша кухня, не здаватиметься тим, хто в ній знаходиться, замкнутою і гнітючою.
 
Зонування кухні кольором
 
Застосовувати зонування можна і в межах самої кухні. Наприклад, кольором стін і меблів можна виділити обідню зону.
 
Зд панелі на маленькій кухні
 
Інший варіант – відокремити обідню зону від решти кухні за допомогою 3D-панелей.
 
Зонування на кухні за допомогою освітлення
 
Візуально відокремити робочу зону на кухні можна за допомогою освітлення.
Якщо кухня і вітальня не з’єднані, є варіант хоча б відмовитися від дверей. Цей прийом також збільшить площу, яку можна використовувати для розміщення меблів. Отвір можна оформити за допомогою лиштв, ліпнини або перетворити його в арку.
 

 

Оптимальна гама кольорів на маленькій кухні.

 
Кращим рішенням для кухні з маленькою площею стануть світлі тони. Вони візуально розширюють кімнату. Застосовувати їх можна для оформлення стін, стелі, підлоги і меблів.
 
Оптимальна гама кольорів на маленькій кухні
 
Чим менша кухня, тим світліший колір їй підійде. Варто придивитися до білого кольору і різних близьким до нього відтінкам: слонової кістки, перловому, кремовому. Ці відтінки діляться на холодні і теплі, тому підбирати їх слід в залежності від напрямку, на яке виходить вікно.
 


 
Якщо ідея про повністю світлу кухню вам не подобається, можна використовувати інші відтінки. Важливо, щоб в кімнаті було не більше двох-трьох базових кольорів.
 
3 базові кольори на кухні
 
Наприклад, хорошим варіантом може стати чорно-біла кухня. Але при цьому дуже перевантажувати кімнату темними тонами не варто, краще залишити стіни світлими.
 
2 базових кольори на кухні
 

Яскравий і контрастний колір чи малюнок можна додати на фартух. Завдяки йому біла кухня заграє по-іншому.

 
Яскравий фартух на кухні
 
Вдалим стане і поєднання пастельних відтінків. Світло-рожевий, блакитний і блідо-сірий – хороший вихід для тих, кому біла кухня не підходить.
 


 
Крім того, варто звернути увагу на поєднання бежевих і коричневих відтінків.
 

 
Яскравим акцентом, заради якого не доведеться жертвувати відчуттям просторості, може стати якісна контрастна стільниця, штори або навіть холодильник.
 

 
Від світлої кухні часто відмовляються, побоюючись проблем у догляді за її зовнішнім виглядом. Але насправді колір грає в цьому меншу роль, ніж використі матеріали.
 

Освітлення для маленької кухні.

 
Навіть на світлій невеликій кухні велике значення має рівномірне і м’яке освітлення. Воно дозволить уникнути темних кутів і зорового звуження простору.
Поруч з робочою поверхнею і біля плити рекомендується зробити кілька точкових світильників. Вони зроблять процес готування зручним, так як ви не будете закривати спиною джерело світла. Крім того, вони допоможуть вигідно підкреслити кухонний гарнітур.
 


 
Над обідньою зоною можна повісити люстру або кілька стильних витончених підсвіток з невеликими плафонами.
 

 

Використання підвіконня на маленькій кухні.

 
Грамотне використання підвіконня допоможе розширити функціональний простір маленької кухні, не захаращуючи її. Також це дуже популярне і стильне дизайнерське рішення.
Підвіконня можна переробити в стільницю. За таким столом цілком вистачить місця для одного-двох людей, що підійде для невеликої сім’ї і значно заощадить простір.
 


 
Також стільницю зі штучного каменю зручно використовувати як робочу зону для готування через природне освітлення. У такому випадку під ним можна розташувати кухонні шафки і побутову техніку. До вікна можна перенести раковину або плиту.
 

 

Штори для маленької кухні.

 
При виборі штор найкраще віддати перевагу коротким і лаконічним варіантів. Відмінно підійдуть римські штори, рулонні, панельні і жалюзі.
 


 

Вибір меблів на замовлення для маленької кухні.

 
Вибираючи меблі на замовлення для маленької кухні, важливо враховувати не тільки її колір і стиль, але і функціональність. При нестачі вільної площі рекомендується використовувати велику кількість вертикально розташованих шафок і відсіків для зберігання, замість того, щоб мати у своєму розпорядженні їх уздовж всієї кухні.
На верхні полиці в шафки можна покласти речі, якими користуються рідко.
 


 
Також варто звернути увагу на функціональні меблі. Цікавим способом відокремити кухню від вітальні може стати тумба-острів.
 
Функціональні меблі для кухні
 
Можна використовувати розкладні столи і різні оригінальні способи зберігання кухонного начиння.
 

 

Маленькі кухні з мінімальним декором.

 
При виборі прикрас та аксесуарів для маленької кухні потрібно пам’ятати, що це той випадок, коли менше – значить краще. Декорування потрібно проводити дуже дозовано, найкращим рішенням для маленького простору стане естетика мінімалізму.
 


 
Прямі лінії і стриманість, гра кольором і пара цікавих акцентів, такі як оригінальна плитка на підлозі і стінах, будуть виглядати більш виграшно за все. З усіх стилів інтер’єру найкраще в маленьких кухнях на замовлення будуть дивитися хай-тек, мінімалізм і скандинавський стиль.
 
 

 
 
# кухні львів, # дизайн маленької кухні: 100 приголомшливих прикладів, # дизайн маленької кухні

Відгуків: 61   Оцінка: 4.9/5
Call Now Button