Дизайн натяжної стелі на кухні: 40 сучасних варіантів.
Який вид натяжної стелі вибрати для кухні? Чи є якісь обмеження щодо використання? Всі плюси і мінуси цього оздоблювального матеріалу розглянемо в статті.
Натяжні стелі.
Кухня відноситься до кімнат, які хочеться облаштувати затишно і комфортно. Тому дизайн кухні продумується дуже ретельно. Крім зовнішньої краси, особлива увага приділяється функціональним особливостям оздоблювальних матеріалів. Адже вони щодня піддаються перепадам температур, вологи і жиру. Натяжні стелі для кухні, фото яких представлені в статті, задовольняють самим прискіпливим вимогам. Вони практичні і красиві. Не дивно, що все частіше під час ремонту господарі вибирають гатяжні потолки.
Натяжна стеля в кухні: плюси і мінуси.
Крім привабливого зовнішнього вигляду, у цього матеріалу є і інші переваги:
- довговічність;
- великий асортимент квітів і малюнків;
- захист від протікання і шуму;
- маскування дефектів стельової плити;
- швидкість монтажу;
- безпеку (плівка не горить);
- легкий догляд.
До недоліків можна віднести особливі умови експлуатації, порушення яких може погано позначитися на покритті. Гострі предмети, що колють можуть випадково залишити на плівці поріз, закрити який буде складно. Інший фактор – перепади температур. Плівкові полотна не можна використовувати в неопалюваних приміщеннях, вони просто розтріскаються. Тому зробити таку конструкцію на літній дачі навряд чи вийде. Краще вибирати тканинний різновид.
У галереї представлені фото дизайну натяжної стелі на кухні, який можна застосувати для будь-якого приміщення.
Різновиди натяжних стель.
Вибираючи матеріал, потрібно знати, що існують плівкові і тканинні види.
Плівкові натяжні потолки представляють собою полотно з полівінілхлориду. По фактурі вони діляться на:
- глянцеві – в них як в дзеркалі відображається обстановка кімнати і освітлення;
- матові – без блиску, зате добре вписуються в будь-який інтер’єр;
- сатинові – м’яко відбивають світло, створюючи ефект перламутру.
Тканинні складаються з переплетення синтетичних ниток, оброблених особливим чином. Головне достоїнство цього виду – здатність «дихати», що важливо для кухні з її підвищеною вологістю. Інший плюс – стійкість тканини до мінусових температур. Тканинним полотнам не страшні морози до мінус 40 градусів і спека до плюс 80 градусів.
Кольорові рішення натяжних стель.
Вибір кольору – нелегке завдання. Пройшли часи, коли верх незмінно залишався білим в будь-якому інтер’єрі. Зараз дизайнерські експерименти дають іноді несподівані результати. В останні пару років простежується тенденція встановлювати чорні і коричневі полотнища. Незвично і стильно, особливо в поєднанні з правильно підібраним освітленням.
Актуальними стають кольорові полотна соковитих відтінків – бузковий, салатовий, оранжевий. Їх можна робити суцільним полотном. Але краще вибрати дворівневу конструкцію, де кольори будуть відтіняти один одного. З яскравими квітами відмінно виглядають білі фігурні елементи. Підсвітка грає тут важливу роль. З її допомогою підкреслюють перепади висоти. Фото дворівневих натяжних стель для кухні з дизайном:
Правила догляду за натяжною стелею.
Підтримувати полотна в чистоті неважко. Завдяки антистатичним властивостям вони не притягають до себе пилюку. Однак з часом на поверхні все одно з’являється тонкий шар жиру, навіть незважаючи на витяжку. Тому чистити необхідно регулярно. У плані догляду матовий натяжна стеля для кухні на замовлення набагато простіше його глянсового аналога. Для роботи знадобляться губка для посуду або фланелева тканина. В якості миючих засобів можна взяти рідке мило або звичайне для посуду. Особливо забруднені ділянки очищаються за допомогою спеціальної поліролі.
Критерії вибору стелі.
Чимало сумнівів викликає кухонна плита. Те, що плівка боїться підвищених температур, знають всі. Але навряд чи в процесі приготування їжі повітря нагрівається до 70 градусів. Саме при такій температурі натягують полотна. Тому навіть з газовою плитою натягнутою поверхні нічого не загрожує. Електрична плита також не представляє для них ніякої небезпеки. Єдина незручність – ділянку над конфорками доведеться регулярно мити, тому що на ньому осідає наліт. Тканинні різновиди мити важче: в переплетення ниток сильніше проникає жир. Плівкові варіанти в цьому сенсі зручніше мити.
На питання, чи можна робити натяжну стелю на сучасній кухні, відповідь однозначно позитивна. Який, ще вид покриття забезпечить рівну гладку поверхню, яка стійка до виникнення грибків, чиститься легко, і виглядає бездоганно. Але перед установкою потрібно врахувати кілька моментів. Цей вид покриття зменшує висоту стін. Для кімнат в будинках старої споруди типу хрущівки це буде критично. Необхідно прорахувати, чи впишуться меблі у вихідний простір. Тут будуть доречні однорівневі конструкції. Другий фактор – поверхня стельової плити. Вона повинна бути прогрунтована, а всі стики, шви і щілини герметично закладені.
# кухні львів, # дизайн натяжної стелі на кухні, # натяжні стелі на кухні