Підвіконня зі штучного чи натурального каменя: як зробити правильний вибір?

 
У будь-якому приміщенні підвіконня виконує не тільки естетичну, але і досить практичну функцію. Головне завдання підвіконня – не допустити виходу теплого повітря з кімнати і появи протягів. Крім того, в невеликих кімнатах підвіконня може бути використаний для розміщення декоративних елементів. Також підвіконня підкреслюють загальний стиль інтер’єру та слугують в якості додаткової робочої поверхні.
Облаштування додаткового робочого місця на підвіконні найбільш актуально для малогабаритної кухні: сучасні технології та широкий вибір матеріалів, з яких може бути виконаний цей предмет інтер’єру, відкривають широкий простір для втілення в реальність різних дизайнерських фантазій і проектувальних рішень. Відмінно вписуються в оформлення будь-якого приміщення моделі з натурального або штучного каменю. Така деталь інтер’єру відрізняється практичністю, простотою догляду, високим ступенем гігієнічності та неперевершеними експлуатаційними характеристиками. У чому ж відмінність натурального від штучного каменю і якого з цих матеріалів варто віддати перевагу?
 
підвіконня зі штучного каменю
 

Вишукана розкіш граніту і практичність акрилу.

 
Безумовно, натуральний камінь в інтер’єрі виглядає особливо елегантно. Але, в порівнянні зі штучно створеним матеріалом акрилом, мінеральної крихти і спеціальних добавок, він має цілий ряд недоліків:

  • Як правило, плити з натурального каменю, навіть виконані з масиву, істотно розрізняються за кольором. Замовляючи стільницю і підвіконня зі штучного каменю, ви можете бути впевнені, що всі вироби будуть тон в тон відповідати один одному.
  • Сучасні технології виробництва дозволяють створювати зі штучного каменю поверхні будь-якого розміру. Так, масивні еркерні підвіконня зі штучного каменя в інтер’єрі вітальні або спальні, виконані з акрилу, порадують відсутністю помітних швів і стиків. Тоді, як аналогічні поверхні з натурального матеріалу обов’язково збираються з декількох плит. Крім того, в стиках поверхонь з натурального каменю нерідко з’являється цвіль і грибок, позбутися якого буде непросто.
  • Натуральний матеріал досить чутливий до кислого середовища і пофарбованим рідин: пролита кава, чай, вино або сік здатні зіпсувати поверхню. Щоб видалити їх, господині доведеться докласти чимало зусиль – як правило, безуспішних. На відміну від граніту, кварцу і мармуру, акрил не боїться барвників, а вологе прибирання поверхонь зі штучного каменю може проводитися практично будь-який побутовою хімією.
  • Якщо на поверхні натурального каменю з’являються відколи, подряпини і тріщини, відновити цілісність плити практично неможливо. Акрилове підвіконня , в свою чергу, може бути відремонтоване навіть в разі серйозної поломки, при цьому місця стиків залишаться непомітними.
  • Натуральний камінь не відрізняється пластичністю: якщо дизайн інтер’єру передбачає наявність на підвіконні красивих проточек під батарею, краще віддати перевагу штучному матеріалу. Таке порушення цілісності плити зробить мармур, граніт або кварц більш крихким, що може привести до утворення тріщин.

Важливим фактором при виборі матеріалу для виготовлення підвіконня є і ціна. Підвіконня зі штучного каменя в кілька разів дешевше натурального, а його відтінок може повністю імітувати поверхню справжніх мінералів. Прекрасні експлуатаційні характеристики підвіконь з акрилу роблять їх найбільш раціональним і практичним вибором.
 
 
# підвіконня зі штучного каменя.