Декорування різних порід дерева.
Для професійних майстрів в області декорування дерев’яних та корпусних меблів, немає ніяких загадок особливої обробки різних порід натуральної сировини, але простому обивателю здається, що ніяких складнощів або взаємозв’язку між вихідним матеріалом і типом його обробки немає. Така думка не відповідає дійсності і саме про це піде мова в даному оглядово-довідковому матеріалі.
Найбільш поширені способи прикраси дерев’яних поверхонь.
В області виготовлення ексклюзивних і якісних меблів з плити та натуральної деревини і більш технологічних сучасних матеріалів існує ряд методів і технік професійного декорування поверхонь. Одні з них покликані візульних виділити і підкреслити природну фактуру і малюнок, інші дозволяють кардинально змінити на краще зовнішній вигляд виробу, надати йому більш цікавий і незвичайний вигляд.
Найбільш поширеними і ефектними техніками окрасу декорування різних порід дерева:
- Золочення. Традиційний прийом декорування, історія якого налічує тисячі років. Полягає в покритті зовнішніх поверхонь особливим складом на основі натурального золота або більш доступних сучасних складів. Найбільш затребуваний в класичних палацових, помпезних інтер’єрах.
- Браширування. Відносно молода техніка, суть якої полягає в штучному зняття слабких, пухких волокон з зовнішньої поверхні деревини, що дозволяє надати виробу більш виразний рельєф і підкреслити природну красу матеріалу. Спосіб використовується при створенні меблевих ансамблів в колоритному вінтажному стилі і при виготовленні окремих предметів «під старовину».
- Художнє різьблення. Дуже ефектний прийом створення високохудожніх предметів меблів для інтер’єрів самих різних стилів, від суворої класики до модерну або кантрі. Поверхня виробів прикрашається рельєфними орнаментами або об’ємними, багаторівневими художніми композиціями.
- Інтарсія і маркетрі. Тонкі і складні техніки декорування меблів та інших виробів з деревини, яка передбачає інкрустацію поверхні або створення на ній художньої мозаїки з невеликих дерев’яних пластинок різної форми і кольору. Дуже ефектно виглядає на поверхні обідніх столів, стінках високих плательних шаф і т.п.
- Полірування і лакування. Один з найбільш простих і поширених методів, який покликаний підкреслити природну красу деревного полотна. Щільне лакофарбове покриття надійно захищає поверхню від зовнішніх впливів і характеризується високою міцністю і зносостійкістю.
- Моріння і фарбування. Поширені і досить легкі у виконанні прийоми декорування. Полягають в покритті деревини спеціальним складом, який проникає вглиб волокон або створює на поверхні міцне покриття, яке змінює або підкреслює колір матеріалу.
Відзначимо, що ці техніки – далеко не єдині, але зупинимося тільки на них.
Тип деревини і кращий спосіб його декорування різних порід дерева.
Зупиняючи свій вибір на тому чи іншому типі прикраси дерев’яних меблів для свого будинку, багато покупців не замислюються, що на різних сортах натуральної сировини одна і та ж техніка декорування буде виглядати по-різному. Як саме? Розглянемо нижче.
Золочення – прийом універсальний і складно назвати породу дерева, для якої б він кардинально не підходив. Особливо ефектно виглядають золочені різьблені поверхні і контрастні рельєфні деталі на гладких полотнах. Фінальний колір і ступінь блиску поверхонь буде залежати від початкового кольору матеріалу і технології нанесення декоративного покриття. Сучасні склади дають великий вибір покупцеві і, в залежності від своїх фінансових можливостей, він може вибрати дорожчий чи бюджетний варіант золочення дерев’яних меблів.
Браширування підходить для порід з виразною фактурою і шарами волокон різної щільності. До їх числа можна віднести дуб і модрину, сосну, горіх і ясен. Саме на їх деревині вийде отримати яскраво-виражений рельєф і красиву структуру. Більш м’які породи підійдуть для виробництва меблів, а тверді цілком можуть використовуватися в якості підлогового покриття.
Художня різьба на прохання замовника може бути виконана на будь-якій породі, але існують певні принципи методу, які визначають пріоритетний тип деревини. Традиційно використовують березу, вільху, липу, осику, горіх. Дуб теж нерідко застосовується в якості основи для різьблення, але в силу практичних особливостей сировини, його переважно використовувати для створення великих елементів меблів.
Інтарсія і маркетрі. Складні у виконанні техніки, які застосовуються для декорування ексклюзивної дерев’яних меблів. Для виготовлення інтарсії і маркетрі потрібні тонкі шари деревини, що поєднуються за своїми фізичними властивостями. Це необхідно для запобігання розсихання готового художнього полотна. При цьому фактура і тип волокон вихідних заготовок може різнитися. Готові мозаїчні картини можуть бути тоновані або пофарбовані відповідно до дизайнерського задуму.
Полірування і лакування. Полірування деревини без подальшого використання лаку застосовується досить рідко, але має місце. Для такої обробки підходять тверді породи з цікавим малюнком. Захистити дерево допоможе особливий восковий склад. При такому способі обробки зберігається природний візерунок і особі тепло природного матеріалу. Застосування лакових складів значно збільшує зносостійкість і привабливість виробів, надаючи їм ефектний глянець і глибину.
Моріння і фарбування. Моріння – один з найбільш простих методів декорування деревного полотна. Він дозволяє ефектно підкреслити природний візерунок поверхні або кардинально змінити її колір. Вимагає подальшого нанесення лакового шару. Фарбування різними складами дозволяє захистити дерево і легко отримати бажаний колір виробу. Залежно від властивостей фарбувальних складів, дерев’яні меблі можуть купувати матову або глянсову поверхню. Варто звернути увагу на той факт, що кінцевий результат фарбування безпосередньо залежить від породи дерева. Один і той же колір на різній деревині може набувати різний тон, тому потрібно зробити попередній пофарбувати на декількох зразках, щоб мати уявлення про те, який зовнішній вигляд придбає виріб після обробки.
Передбачити всі тонкощі декорування різних порід дерева досить складно, тому ми рекомендуємо попередньо отримати консультацію фахівця нашої фабрики, щоб готовий результат не розчарував вас. Представники нашої компанії допоможуть визначитися з вибором матеріалу, кращим кольором і технікою його обробки, особливостями обраного дизайну. При необхідності ми надамо готові зразки або виготовимо їх для вас в індивідуальному порядку. Передбачена послуга створення авторського макету або створення меблів за ескізами котрі ви навіть самі намалюєте.
# замовити меблі львів, # декорування різних порід дерева, # особливості декорування різних порід дерева