Виробництво меблів під замовлення.

 
 
Якщо ви живете в місті з чисельністю, хоча б 250-300 тис. чоловік, тоді і не намагайтеся підрахувати кількість підприємств, а також підприємців, які здійснюють виробництво меблів під замовлення. Бо їх число вимірюється не десятками, а сотнями, а якщо ще сюди додати «гаражників», які працюють нелегально, то від таких цифр, мозок людини, що не звик підраховувати мурах у мурашнику, може просто розплавитися. Але як вибрати виробника меблів? Кому довірити реалізацію своєї мрії, яка була народжена в творчих муках зусиллями всіх далеких і близьких родичів? Як визначити, що ось цей мебляр не опиниться брехливим розгільдяєм і не буде півроку годувати тебе «сніданками»? Я думаю, ці питання хвилюють кожного покупця меблів, а значить, настав час детально у всьому розібратися.
 
Виробництво меблів під замовлення
 

Аналізуємо виробника меблів на замовлення на предмет нехлюйства.

 
Взагалі, разгильдяи мають безліч загальних ознак, власне, як і нормальні відповідальні люди, теж чимось схожі між собою. Аналогічно і з фірмами, які здійснюють виробництво меблів під замовлення – при ретельному аналізі, можна швидко визначити ступінь «серйозності» потенційного підрядника.

Вашими основними критеріями відбору будуть: якість продукції і своєчасність виконання замовлення. Добротні вироби забезпечать вам на довгі роки гарний настрій від використання гарнітури, а пунктуальність підрядника – це гарантія своєчасної появи у вашому будинку довгоочікуваної мебелі. Обидва критерії однаково важливі, тому, вам доведеться підійти до питання вибору виконавця комплексно і скрупульозно. Ну, та годі лірики – переходимо до справи! Поїхали!
 

Ретельно вивчіть вироби, які виготовив ваш потенційний підрядник.

 
До речі, а ви знаєте, де можна побачити ці вироби? Перш за все, їх можна подивитися в магазині салоні або в пункті прийому замовлень самого виробника меблів. Якщо виробник говорить, що зразків меблів у нього немає, і пропонує вам поглянути на фотографії, тоді попросіть його відвезти вас на його виробництво, щоб ви могли поглянути на замовлення, який в даний момент знаходиться в роботі (вам все одно доведеться туди їхати). Також, якщо ви прийшли до цього мебельника за рекомендацією своїх знайомих, тоді вирушайте до них в гості вивчати гарнітуру, яку зробив під замовлення даний виробник. Загалом, ви повинні за всяку ціну отримати можливість помацати і побачити наживо те, що виготовляє мебляр. Якщо це вам не вдається, тоді, мабуть, краще не ризикувати і не зв’язуватися з таким підрядником. Але «правильні» виробники меблів на замовлення, завжди дають можливість покупцеві ознайомитися з виставковими зразками своїх виробів. Давайте продумаємо план ваших дій при огляді.

Отже, коли ви опинитеся «обличчям до обличчя» з меблевим зразком, то відразу ж йдіть з ним на зближення. Вам треба близько підійти до гарнітуру, при необхідності, встати на карачки і поползать під ним (жарт). Необхідно переконатися, що цей мебляр добре знає свою справу, а не просто вміє вішати локшину на вуха своїм клієнтам. Ось на що треба звернути увагу в процесі огляду:

  • Акуратність. Якщо виріб зроблено неакуратно, то можете не сумніватися – ваші меблі зроблять так само. Зверніть увагу на те, замазані чи відколи на деталях, витерті сліди маркерів і олівців розмітки, що знаходиться на відстані чи клей з кромки і деталей. Також подивіться, наскільки якісно оброблена кромка. Загалом, виріб повинен радувати ваше око і викликати довіру до цього виробника меблів на замовлення.
  • Грамотність конструкції. От буває, іноді дивишся на виріб, і зроблено якісно, ​​і все скрізь акуратно, а ось конструкція така тупа, що просто хочеться взяти проектувальника за вухо і підвісити на найближчій сосні. Ну, зроблять вам меблі за кресленнями цього дизайнера, ну і будете ви дивитися на них довгі роки і пити валеріанку. Вам це треба?
  • Перевірте, чи скрізь наклеєна кромка. Я щиро сподіваюся, що ось такі ситуації – це всього лише випадкове непорозуміння, яке могло статися тільки з моєми фабричними меблями. Але, тим не менш, в житті все може бути, тому, перевіривши знімні полки і фасади виробів на предмет наявності кромки на невидимих ​​сторонах деталей. Якщо там крайок немає – біжіть від цього мебляра і всіх своїх знайомих попередьте, щоб вони нічого у нього не замовляли.

Якщо після вивчення виставкових зразків, у вас не пропало бажання зв’язуватися з цим виробником меблів, тоді переходимо до наступного кроку нашого нестандартного алгоритму відбору.
 
меблів під замовлення
 

Спілкуємося з менеджером меблевого салону.

 
Ох вже ці менеджери! Буває, зайду в який-небудь меблевий салон, щоб просто побродити, подивитися на успіхи наших виробників меблів, або зарядитися негативом, розглядаючи відстійні вироби криворуких умільців, як раптом через десять секунд підбігає до мене менеджер салону і починає свій тривалий монолог. Він розповідає багаторічну історію своєї фірми, про те, як його директор разом зі своїм другом, маючи в кишені всього лише одну викрутку на двох, підняв з нуля потужний меблевий бізнес. Змахуючи скупу продажну менеджерську сльозу зі своєю щоки, менеджер «по секрету» розповідає, як його керівникам було важко працювати в холодному меблевому цеху, коли за вікном мінус 20, а в приміщенні мінус 10, в результаті обидва партнери відморозили свої яйця і цікавляться в життя тільки одним – своїм улюбленим бізнесом. І всі ці роки, головною метою компанії була турбота про своїх клієнтів. Директор і його компаньйон дуже вимогливо ставляться до якості продукції, що виготовляється меблів і рівню обслуговування своїх замовників.

Ну, далі йде розважальна програма: менеджер дістає гармошку, починає співати частівки, танцювати народні танці, а в кінці починає пригощати всіх чаєм з домашніми пиріжками, які спекла йому дружина.

Дивлячись в чесні очі продажного менеджера, так і хочеться сфотографувати цю «віддану морду» і повісити в своїй кімнаті поруч з портретом Ілліча. Але, на жаль, часто буває, що довірившись таким заповзятливим ділкам, покупці розчаровуються в якості виробів, які вони у них замовили. Як то кажуть: «М’яко стелив, та жорстко спати було». А тому, запам’ятайте ось це правило:
 

Покупець повинен відкинути всі емоції при спілкуванні з менеджером меблевого салону. Весь діалог повинен піддаватися ретельному конструктивного аналізу. Зовні можна вести себе як завгодно. Можете стояти і ридати разом з менеджером, можете довірливо дивитися на нього божевільними очима, щоб співати з ним під гармошку, танцюйте народні танці, їжте пиріжки і пийте чай. Але у вашій голові все повинно бути розкладено по поличках і ваш мозок повинен ощадливо аналізувати отриману інформацію.

 
Ось перелік питань, які слід задати менеджеру в той момент, коли він закашляється або зупинить свій монолог, щоб зробити вдих:

Чи укладаєте ви договір з покупцями, і якщо так, то чи можна на нього поглянути? Відразу кажу, якщо договір не укладається, то з цією фірмою справу мати не можна. Бо ви не просто купуєте товар в магазині, ви замовляєте виробництво меблів під замовлення. І вам доведеться чекати свою меблі мінімум два тижні, а то й місяць. Крім того, ви, можна сказати, купуєте кота в мішку. Взагалі виробництво меблів під замовлення, це досить об’ємна тема, тому, про договори на виготовлення меблів я підготую окрему публікацію.

Якщо договір укладається, то попросіть у менеджера зразок типового договору. Як мінімум там повинні бути наступні пункти:

  • Термін виготовлення меблів. Мені доводилося спостерігати за ситуаціями, коли деякі меблевики виготовляли замовлення по два-три місяці, а потім ще півроку не могли поїхати довести все до розуму і ліквідувати свої косяки. І клієнт нічого не міг зробити, так як в договорі не були прописані чіткі терміни виготовлення меблів.
  • Відповідальність мебляра за зрив термінів постачання замовлення. Вказати терміни виготовлення замовлення в договорі – цього мало. Треба ще й прописати відповідальність мебляра за невиконання своїх зобов’язань. Один крутий бізнесмен, розміщуючи в нашій фірмі замовлення на виготовлення меблів, попросив вказати в договорі, що в разі зриву зазначених термінів, вартість виробу знижується на 50%. Ви знаєте, ми йому зробили меблі на два тижні раніше. Вже дуже потужна мотивація у нас була!
  • Гарантійний термін бездоганного функціонування механізмів і фурнітури. Ну, люблять деякі меблевики економити на якості своїх виробів. Так ось, щоб відбити у них це бажання, треба прописати в договорі гарантійний термін, ну, скажімо, 12 місяців. Якщо десь і заощадять, то всі ці косяки вилізуть вже через півроку.

В загальному, вже цих трьох пунктів буде досить, щоб убезпечити себе від нехлюйства деяких виробників меблів. Переходимо до наступного питання, яке можна задати менеджеру салону.

У вас є зразки матеріалів, з яких буде виготовлена ​​мої меблі? Деякі виробники меблів на замовлення практикують роботу з клієнтом по каталогам. Вони показують йому фотографії зразків ДСП, МДФ та інших матеріалів. Довірливий покупець дивиться на ці фотографії і наївно думає, що матеріали, зображені на них, виглядають в реальності точно так же. Загалом, замовляє клієнт виготовлення меблів по каталогах, а саме цікаво починається, коли настає час «Ч» і йому привозять гарнітур. Покупець дивиться на виріб і каже: «А я не такий колір замовляв!» Але діватися нікуди, договір підписаний, код кольору узгоджений – треба приймати роботу.

Так ось, щоб не виникало таких казусів, треба завжди працювати з реальними зразками матеріалів. Якщо у мебляра таких зразків немає, то це може означати тільки одне – перед вами нехлюй несерйозний виробник. Розвертаємось і йдемо геть з цього меблевого салону.

Думаю, на цьому можна і закінчити спілкування з менеджером меблевого салону. Якщо ви залишилися задоволені результатами бесіди, тоді переходимо до наступного дуже цікавого етапу аналізу свого потенційного підрядника.
 
кухні під замовлення у львові
 

Напрошуємося в гості на виробництво до мебельщиків.

 
Офіс або виставковий центр – це, звичайно, добре, але ми ж з вами прекрасно розуміємо, що виставкові зразки роблять на показ. Часто буває, покупець бачить в салоні класні меблі, а під замовлення йому виробляють повний відстій. І щоб уберегтися від таких неприємностей, вам треба обов’язково побувати на виробництві у свого потенційного підрядника.
 

Потрапивши в меблевий цех, зверніть увагу на наступне:

 

  • Чисто чи в цеху. Зрозуміло, що якщо в приміщенні кипить робота з виготовлення меблів, то немає сенсу розраховувати на чистоту як в аптечному складі. Однак ви легко зможете відрізнити свіжі тирсу від залежалась багатомісячної бруду. Зверніть увагу на чистоту верстатів і устаткування. Якщо вони знаходяться в убогому забрудненому стані, якщо в цеху не підмітали вже кілька тижнів, якщо вам стало страшно від побаченого, тоді задумайтеся, чи варто довіряти виготовлення меблів цій фірмі. Адже це ж перша ознака нехлюйства. Запам’ятайте:

 

У доброго господаря виробниче приміщення буде завжди утримуватися в чистоті і порядку.

 

  • Подивіться на обличчя збирачів. Потрапивши в меблевий цех, ви напевно побачите там людей. Подивіться на їхні обличчя. Алкоголіка ж видно за версту. А як ви думаєте, чи можна розраховувати на пунктуальність і якість від меблевиків-алкашів?

Також на всіх робочих повинна бути спецодяг – це ще одна ознака порядку на виробництві.

  • Дисципліновані чи робочі. Якось зайшов я в сусідній цех, дивлюся, а там збирачі з сигаретами в зубах деталі свердлять. Озирнувся на всі боки, дивлюся, а там, в кутах порожні пляшки від спиртного стоять. У цеху дим коромислом, запах перегару і все кричать один на одного благим матом. Ну, реально вражень набрався і, чесно кажучи, заходити туди мені якось більше не хотілося. Зрозуміло, що при вас ніхто не буде палити і матюкатися. Але ви легко зможете зрозуміти, чи курять робочі прямо в цеху, а не в курилці, та й порожні пляшки навряд чи хтось стане ховати, готуючись до вашого приходу.

 

Нехлюйство живе там, де немає дисципліни.

 
Бережіться таких виробників меблів, від них можна чекати чого завгодно, але тільки не позитиву.

  • Оглядаємо меблі, яка виготовляється в цеху. Саме меблі, яка знаходиться в роботі на виробництві, є найточнішим показником якості продукції даної фірми. Уважно огляньте деталі, перевірте якість обробки крайок. Загалом, проаналізуйте поточне замовлення на предмет рівня якості.
  • А де упаковка? Подивіться, чи є в цеху упаковка. Адже, якщо фірма упаковує свої вироби, то у неї повинні бути пакувальні матеріали. А якщо деталі не упаковують, тоді ваші меблі подряпають і поб’ють ще в процесі транспортування. Думаю, вам таке «щастя» не треба.

Вам не здається, що наша розмова якось затягнувся? Втомилися? Ну, поспішаю вас порадувати – я вже закруглююся. Мені залишається тільки побажати вам удачі у всіх ваших добрих справах.
 
 


 
 
виробництво меблів під замовлення

Відгуків: 60   Оцінка: 5/5
Call Now Button