Дизайн, індивідуальне проектування меблів.
Як відомо, інтер’єр будь-якого приміщення – це просторове вираження думки архітектора, дизайнера в тісній співпраці з його власником. Інтер’єр безумовно впливає на емоційність людини тому індивідуальне проектування меблів це найкращий варіант для самовираження. Такий же вплив на людину має і меблі, що знаходиться в приміщенні. Меблі, як одна зі складових навколишнього нас інтер’єру, обов’язково повинна бути комфортною, функціональної і гармонійно в нього вписуватися. Дуже важливий стиль меблів – від суворої класики до сучасного хай-тек. З одних і тих же матеріалів можна створити абсолютно різну по зовнішньому сприйняттю меблі.
Зовнішній вигляд майбутнього виробу звичайно ж залежить і від обраних матеріалів. Поряд з меблями з дерева завжди тепло і комфортно. Дерево надає інтер’єру неповторну природну красу. Такі меблі виглядає багато. Але ціна на меблі з натурального дерева ніяк не вписується в поняття «економ». Будь-який матеріал має свої колірні рішення, а колір грає дуже важливу роль в дизайні. Одну і ту ж меблі можна зробити «холодної» або «теплої», яскравою або бляклої, що підкреслює певний колірний колорит, або наближеній до натуральних кольорів і відтінків. Індивідуальне проектування меблів дає можливість підібрати цікавий колірний варіант для себе з величезної кількості варіантів.
Також важливі габарити планованої меблів при заданих розмірах площі приміщення. Об’ємна меблі, що знаходиться в великому, просторому приміщенні з високими стелями, буде створювати ефект свободи і комфорту. Поставте ту ж меблі в малогабаритне приміщення з низькими стелями і відразу відчуєте дискомфорт від перебування в такому інтер’єрі. А якщо вона ще й буде яскравого кольору, то біля таких меблів ви ніколи не розслабитеся, що не відпочинете. Подібні моменти при плануванні інтер’єру обов’язково слід враховувати, в іншому випадку вже готові меблі в інтер’єрі може привести вас до розчарування.
Можна спроектувати відмінний варіант меблів на замовлення, Підібрати потрібні кольори, все буде виглядати красиво і модно, а ось користуватися такими меблями може бути незручно – нікуди речі скласти, не вистачає полиць або ящиків. Тут ми вже підійшли до питань ергономіки. Будь-які меблі обов’язково повинна бути функціональною, тобто відповідати вимогам ергономіки конкретного виробу.
Якщо це кухня, то має як мінімум витримуватися правило трикутника – господиня повинна докладати мінімум зусиль, щоб мати доступ до холодильника, вручений поверхні, миття та, бажано, до сушарці для посуду. Якщо це шафа, то він повинен мати правильне співвідношення місткості верхнього одягу, взуття, різних дрібниць. До всіх речей в шафі повинен бути забезпечений зручний доступ. Якщо комп’ютерний стіл, то ви повинні сидіти за ним зручно, вільно і мати доступ до висувним ящиків і системного блоку, якщо він є. Меблі під замовлення завжди відрізняється своєю ергономічністю, так як при плануванні враховуються всі тонкощі її подальшої експлуатації. А це дуже важливий момент. Який сенс платити гроші за меблі, якої не зручно користуватися.
Досвідчений дизайнер повинен добре знати технологію виробництва меблів. Тут його компетентність вже перетинається з техніком, який буде ці меблі проектувати, прораховувати. Хоча це більше відноситься до великим фірмам. У невеликих фірмах дизайнер і технолог – одна особа, і практика показує, що в такому випадку фахівець набагато відповідальніше виконує виміри і проектування меблів, підходить до всього процесу взіамодействія з клієнтом професійніше, так як представляє безпосередньо саме виробництво, а не красиву вивіску в салоні.
Дизайн корпусних меблів заняття творче і цікаве, від якої значною мірою залежить кінцевий результат виробництва, в будь-якому випадку, правильно підібраний дизайн меблів – запорука гармонійного і зручного інтер’єру. При проектуванні, звичайно ж, на першому місці – побажання замовника, його смак і його уявлення про бажане виробі. Потім, спільно з фахівцем вносяться необхідні корективи з урахуванням всіх необхідних технічних моментів і нюансів місця установки. Проектування – відповідальний процес, що вимагає певних навичок і досвіду.Конструктор повинен знати весь процес виробництва. В іншому випадку, навіть якщо виріб спроектовано правильно з технічної точки зору, можуть виникнути, наприклад, проблеми з установкою на адресу або при відкритті дверцят або ящиків.
Індивідуальне проектування меблів підбираються кольори і фурнітура, з цього ціновий діапазон індивідуальних меблів на замовлення досить широкий. Адже один і той же виріб, зроблене з різних матеріалів, з різною фурнітурою, буде принципово відрізнятися. При розробці проекту меблів враховуються всі особливості приміщення. Великий плюс меблів, зробленої під замовлення в тому, що вона робиться під будь-яке приміщення, з будь-якими конструктивними особливостями. Індивідуальне проектування меблів виходить завжди оригінальне і в загальному унікальним. Це вироби в одиничних екземплярах, неповторні в своєму роді, що часто важливо для сучасних замовників.
Основні принципи, якими керуються дизайнери, щоб візуально збільшити кімнату:
- світлі кольори збільшують простір, темні кольори – зменшують
- кожен раз, коли ви проводите розмежувальну лінію в дизайні, вона розбиває простір на частини
- якщо ви використовуєте контрастні плями в інтер’єрі, вони візуально зменшують простір
- будь-який великий об’єкт у маленькому просторі «ускладнює інтер’єр» і зменшує його ще більше
- чим менше предметів в кімнаті, тим більшою за площею вона здається
Як зробити кімнату візуально більше і просторіше?
1. Постарайтеся відмовитися від кричущих яскравих і контрастних тонів. Індивідуальне проектування меблів для створення відчуття більшого розміру кімнати, використовуйте світлу колірну схему, яка більш краща, ніж яскрава або темна. Найбільш відповідні кольори – пастельні світлі або просто білий колір. При цьому, холодні відтінки (блакитний) збільшують, теплі (помаранчевий) скоріше зменшують простір.
2. Підберіть меблі і штори в тон обробки. Будь-яка контрастна меблі будуть «з’їдати» простір, роблячи кімнату все менше і менше.
3. Додайте світла. Освітлення – це ключовий елемент, який розкриває простір, робить його більш ясним і доступним. Індивідуальне проектування меблів для маленького простору краще всього підходить вбудоване світло, приховане місцеве підсвічування або природне сонячне світло.
4. Позбавтеся від зайвих речей, які захаращують кімнату і створюють відчуття обмеженості простору. Чим менше речей буде в кімнаті, тим більшою вона буде здаватися. Але при цьому не забувайте, що деякі необхідні речі все-таки повинні залишатися на увазі, в зоні прямого доступу.
5. Постарайтеся не використовувати речі великих розмірів. Важливо дотримуватися балансу. Навіть якщо у вас буде всього один предмет, зате це великий рояль або ліжко, кімната буде здаватися маленькою, тому використовуйте предмети меншого розміру, щоб кімната здавалася більше. Замість великого дивана поставте середній і пару маленьких стільців або крісел середнього розміру, яких можна було б ставити уздовж стіни і висувати всередину в міру необхідності.
6. Підлога і стеля умовно називають п’ятою та шостою стінами в кімнаті. Покрийте підлогу світлою блискучою плиткою, і це робить кімнату яскравіше і вільніше. Те ж саме відноситься до стелі – використовуйте білий або світлий колір для того, щоб «відкрити» простір. Ваша кімната буде виглядати більше, якщо всі стіни, підлога і стеля будуть схожого світлого кольору.
7. Використовуйте дзеркала. Запам’ятайте, настінні дзеркала збільшують розміри кімнати. Дзеркала створюють не тільки конкретні відображення, вони відображають ще світло і колір. Якщо ви зробите дзеркало на всю стіну використовуючи дзеркальну плитку, ваша кімната буде здаватися в два рази більше.
8. Повісьте на стіни картини. При цьому, одна велика картина краще, ніж група з декількох маленьких картин, якщо звичайно ж мова не йде про довгу великій стіні.
9. Дотримуйтесь колірний баланс кімнати. Один великий яскраво пофарбований елемент може пригнічувати і зменшувати видимий простір, відволікати на себе увагу і зорово ділити кімнату на частини. Не забудьте, кольору мають дуже велике значення в інтер’єрі.
10. Використовуйте меблі зі скла або дзеркала. Стіл зі скла, будь це обідній стіл, кавовий стіл, раковина у ванній або стіл – підставка, створює відчуття відкритого і вільного простору. Стіл з дзеркальним покриттям створює додаткове світло в кімнаті.
11. Розставляйте меблі уздовж стін. Якщо ви поставите якийсь предмет інтер’єру посередині, він поділить простір на частини. Іноді даний варіант розміщення меблів вельми доречний, особливо для приміщень великої площі.
12. Підберіть меблі з відкритими модулями і деталями. Через них буде проникати світло і повітря, що зробить кімнату більш відкритою і просторою. Глухі поверхні крадуть простір, відкриті його дарують.
13. Для зберігання більше підійдуть вертикальні шафи, ніж горизонтальні. Якщо у вас відкриті шафи, постарайтеся не забивати їх дрібними дрібничками.
14. Використовуйте більш низьку меблі – табурети, підставки, пуфики. Якщо ви поставите крісло з височенною спинкою, зменшиться перспектива, кімната виглядатиме менш глибокою.
15. Постарайтеся розставити меблі по кутах. За рахунок цього вільний простір в центрі кімнати (якщо воно залишиться) буде здаватися більше і цікавіше.
16. Якщо у вас є фіранки, зробіть їх з тонкої матерії. Чим більше повітря буде крізь них проникати, тим краще. З тієї ж причини краще відмовитися від скатертин.
17. Використовуйте монотонні малюнки в обробці. Будь-які складні або яскраві візерунки зроблять кімнату більш задушливій і важкою.
18. Якщо це кухня і посередині стоїть стіл, заберіть з нього посуд і всю сервіровку в той час, коли їм не користуєтеся. Постарайтеся прибрати в шафи соковижималки, тостери, міксери та інші пристрої, принаймні, на час приходу гостей.
19. Для того, щоб збільшити ванну кімнату, в якій стоїть душова кабіна, відкрийте двері душової кабіни. Тоді ваш погляд буде проникати далі, створиться відчуття більшого простору.
20. Поставте предмет, що привертає увагу (гарний торшер, квітка) у найдальший від входу кут кімнати. Таким чином, увагу людини буде відразу направлено на предмет і у нього створиться відчуття великої перспективи.
Все це зробить вашу кімнату значно більшою, просторішою і наповнить її додатковим обсягом. Але, головне, ви повинні для себе вирішити, чи дійсно ви хочете візуально збільшувати кімнату. Іноді невеликі кімнати з масою дрібничок здаються більш затишними, домашніми і теплими, ніж величезні зали.
# індивідуальне проектування меблів, # меблі львів