Догляд за меблями зі шпону.

 
 
Дерев’яні меблі, покриті шпоном, служить людині не одне десятиліття, будучи ні банальним предметом обстановки, а частиною художнього задуму дизайнера інтер’єру.

Всупереч існуючій в наші дні помилці, шпоновані вироби не є еквівалентом дешевої продукції.Меблі зі шпону, виготовлені ​​з якісного матеріалу, за умови правильного догляду може служити своєму власникові роками, не втрачаючи первісної краси.
 
Догляд за меблями зі шпону
 

Міфи про недоліки шпону:

 

  • «Шпоновані полотна менш міцні, ніж масив дерева». Це не так. Якщо матеріал виготовлений без порушення технології з використанням якісної сировини і складових, то він не поступиться в міцності деревного масиву. Більш того, покриття шпоном дозволяє уникнути деформації виробу.
  • «Шпоновані листи використовують виключно для виробництва меблів невисокої якості». Багато відомих виробників ексклюзивної меблів не відвертаються від цього матеріалу і широко використовують його для створення меблевих колекцій преміум-класу.
  • «Меблі з шпону не може бути полірованої». Сучасні технології обробки цього делікатного матеріалу дозволяють полірувати і глянцеву поверхню.

 

Що таке шпон?

 
Шпон є за своєю суттю найтоншим зрізом з полотна деревного масиву. На такому зрізі чудово зберігаються колір, фактура і узор деревних волокон. Надалі тонкі листи шпону фіксуються на основі, в якості якої може виступати дерево більш дешевої породи, фанерні листи, плити МДФ або ДСП.

Покриття шпоном з екзотичних і цінних порід дерева дозволяє значно знизити вартість дерев’яних меблів без шкоди для її зовнішньої привабливості.

Існує кілька принципів розташування шпонованих зрізів, кожен з яких дозволяє створювати оригінальний візерунок на матеріалі. Так, в залежності від положення пластів шпону, можна отримати ромбоподібний, V-подібний або дзеркальний візерунок на поверхні. Дуже часто шматочки шпону різного кольору і фактури використовують при складанні декоративних панно та інкрустацій на поверхні ексклюзивної дерев’яних меблів, підлогових або стінових покриттів.
 

Особливості та Догляд за меблями зі шпону.

 
Як і будь-яка інша дерев’яні меблі, меблі зі шпони вимагає до себе уваги і пред’являє ряд вимог до грамотного догляду за нею.

Для того, щоб ваші меблі не переставала радувати своїм елегантним і доглянутим зовнішнім виглядом, варто дотримуватися простих правил:

  • Чи не розташовувати меблі близько до нагрівальних приладів і радіаторів опалення.
  • Виключити значні перепади температур і вологості в приміщенні.
  • Чи не впливати на поверхні гарячими предметами і по можливості мінімізувати потрапляння прямих сонячних променів.
  • Не використовувати для очищення грубі абразивні чистячі і миючі засоби, а також засоби з агресивним хімічним складом. При виборі поліролі віддавати перевагу складам, що містить масла, віск, силікон.
  • Пилюку видаляти за допомогою спеціальної серветки або м’якої тряпки.

Дотримуючись цих простих і зрозумілі рекомендації, ви з легкістю збережете свої меблі на замовлення в елегантному і привабливому стані на довгі роки.
 
 
# догляд за меблями зі шпону.