Стилі кухонь – фото та опис.

 
 
Пропонуємо короткий огляд популярних стилів кухні, які пропонує виготовити на замовлення компанія Мебляр. Всі стилі кухонь ви зможете знайти в відповідному розділі сайту. Плануючи ремонт і оновлення дизайну житла, подумайте про стилі, в якому ви будете оформляти квартиру. Багато хто схильний недооцінювати значення єдності стилю в оформленні кухні. А тим часом відчуття гармонії і затишку в домашній обстановці залежить від того, наскільки добре поєднуються між собою всі елементи інтер’єру: меблі, оздоблення стін і підлоги, побутова техніка, домашній текстиль і аксесуари.
 

Класичний стиль кухні.

 
Класичний стиль кухні тяжіє до епохи античності, від якого він взяв прості форми і лінії з помірною кількістю декору. Його вибирають люди традиційних сімейних цінностей, які прагнуть міцно зайняти своє місце в житті згідно загальноприйнятим уявленням про успіх (кар’єра, сім’я, діти). До класичного стилю відносяться інші напрямки в дизайні інтер’єру – бароко, грецький, прованс, модерн, вікторіанський, англійська, романс та інші. Популярний сьогодні стиль вінтаж також можна віднести до класичних напрямах завдяки схожості використовуваних прийомів.
 
Класична кухня
 
Ключові характеристики класичного стилю в дизайні кухні:

  • використання натуральних матеріалів – меблів з цілісного масиву дерева, паркету або якісної керамічної плитки, дерев’яних наличників дверей і підвіконь;
  • відсутність дешевих речей, використання статусних і ексклюзивних елементів декору – ваз, картин, посуду (допускається навіть антикваріат, якщо дозволяють фінанси);
  • помірна кількість прикрас (трохи різьблення на фасадах меблів, ліпнини на карнизах).

Загальне враження, до якого потрібно прагнути в оформленні кухні в класичному стилі – стримана розкіш і загальне відчуття благополуччя і благоденства. Затишок на кухні в класичному стилі створюють деталі: красива декоративний посуд в засклених вітринах, старовинні або штучно зістарені (патиновані) фасади, фамільні атрибути та інші статусні речі.
 

Сучасний стиль кухні.

 
На противагу класичному, сучасний стиль в інтер’єрі кухні прагне відкинути канони, які властиві класицизму або бароко. До сучасного напряму належать мінімалізм, функціонал, хай-тек, японський стиль, лофт, еко, постмодернізм, альпійський стиль (шале) та інші. Загальним критерієм сучасних стильових напрямків є прагнення до зручності і універсальності. Сучасність не сприймає зайвих деталей, що не несуть в собі практичної користі. Тому кухні в сучасному стилі оформляють люди, орієнтовані на кар’єру, люблять все нове, відкриті і активні.
 
Кухня в сучасному стилі
 
Для кухні в сучасному стилі властиво:

  • використання простих геометричних форм меблів (прямокутні корпуси і фасади);
  • відсутність традиційних прикрас (візерунків, різьблення, ліпнини);
  • використання декількох кольорів, гра контрасту у виборі гами відтінків;
  • наявність хромованих, лакованих або глянцевих поверхонь.

Ключовими ознаками сучасного стилю в кухні буде орієнтування на функціональність. Меблі часто має механізми трансформації, висувні полки і ящики, рейлінги для збільшення корисної площі при розташуванні посуду, побутової техніки. Вбудована техніка – ще одна характерна особливість кухні в сучасному стилі. Економія простору і задіяння максимально можливої ​​корисної площі особливо актуальна для невеликих квартир, студій і малогабаритних житлових приміщень.
 

Кухні в стилі Лофт.

 
Стиль лофт відноситься до сучасних напрямків в дизайні приміщень. Він сходить до епохи кризи на Заході в 1940-1950 років, коли багато підприємств збанкрутували і почали здавати свої приміщення під житло. Звідси виходить ключову ознаку стилю лофт в інтер’єрі – використання великої кількості металу, важкі і масивні елементи меблів простий нехитрій форми.
 
Кухня в стилі лофт
 
Адаптований стиль лофт в сучасному дизайні кухні передбачає:

  • відсутність стінових покриттів (зазвичай замість шпалер на стінах можна побачити голу цегляну кладку);
  • відсутність поділу на обідню і робочу зону;
  • наявність масивних елементів і конструкцій (характерною ознакою стилю лофт є важкі дерев’яні стельові балки).

У виборі меблів для оформлення кухні в стилі лофт потрібно орієнтуватися на фортецю і грунтовність. Вітається використання цілісного масиву дерева. Традиційною для стилю лофт є установка важкої стільниці з натурального каменю в робочій зоні. Стільці та інші елементи меблів мають суцільнометалеві підстави, що перегукуються з іншим елементами декору – світильниками, які зазвичай встановлюються низько над обіднім столом.

Стиль лофт в інтер’єрі кухні – один з оптимальних з точки зору функціональності. Він не сприймає великої кількості декору, тому спрощує прибирання та дозволяє легше підтримувати порядок.
 

Кухні стилю Модерн.

 
Стиль модерн з’явився в 1890-х роках і здобув високу популярність до середини ХХ століття. В даний час його вибирають люди, які знають толк в естетиці. Залежно від культурного простору, стиль модерн носить інші назви: ар-нуво, югенштіль, нове мистецтво, Ліберті. У США він найбільш популярний і називається «тіффані».

Йому властиве використання паливних, гладких ліній, приглушених кольорових відтінків, наявність помірної кількості декоративних елементів. Меблі в стилі модерн тяжіє до масивності, але не позбавлена ​​витонченості. Кухонний гарнітур в стилі модерн може бути виконаний з натурального дерева з прямими або злегка округленими і радіальними фасадами.
 
Кухня в стилі модерн
 
Характерною ознакою стилю модерн є відсутність гострих кутів, плавні переходи між стелею і стінами. Асиметрія – типовий дизайнерський прийом модерну.

Щоб оформити кухню в стилі модерн, потрібно:

  • меблі з округленими фасадами з незвичайною фурнітурою – позолоченими або патиновані ручками, вставками з каменю або слонової кістки;
  • вітражні або дзеркальні вставки;
  • поставити зручну м’які меблі в обідній зоні – гарний диван, крісло або м’які стільці.

Стіни й домашній текстиль (штори, оббивку) прикрашають квітковим орнаментом – це ще одна характерна особливість стилю модерн.
 

Стиль кухні Прованс.

 
Популярний стиль прованс ще називають французьким кантрі. З української переводиться як «провінційний», що говорить про тяжінні Провансу до затишку і гармонії заміського будиночка. Оформити кухню в стилі прованс воліють люди, втомлені від міської суєти і загальної урбанізації. Для тих, хто хоче отримати куточок раю посеред сірих буднів, вважає за краще оформити кухню в стилі прованс.
 
Кухня прованс
 
Характерними ознаками Провансу в дизайні кухні вважаються:

  • присутність старовинних або стилізованих під старовину елементів меблів (шафок, буфетів з різьбленням, м’яких стільців);
  • використання спокійною і стриманою колірної гами в світлих відтінках (світло-блакитний, пісочний, бежевий);
  • застосування керамічної плитки або натурального каменю в обробці стін і робочих поверхонь;
  • пофарбована білою фарбою дерев’яні меблі.

Типовим для стилю прованс на кухні є велика кількість красивого домашнього текстилю – шторок, фіранок, наволочок подушок і інших виробів. Малюнок на тканині – квітковий (троянди, півонії, тюльпани), рідше – французька клітина або смужка лавандового, блакитного, ніжно-рожевого кольору. Меблі для кухні в стилі прованс підібрати складніше за все, тому що вона тяжіє не просто до класичного, а до античного стилю. На фасадах повинні бути присутніми молдинги, а ніжки підлогових модулів повинні бути виконані у формі античних колон. Різьба, ліпнина, ажурні вставки та інші прикраси – вітаються в будь-якій кількості.
 

Скандинавський стиль кухні.

 
Практичні шведи в середині ХХ століття ввели в моду скандинавський стиль в інтер’єрі. Він виявився одночасно функціональним, зручним і красивим, завдяки чому він не втрачає популярність і в даний час. Характерною рисою скандинавського стилю є велика кількість природного освітлення, яке підкреслюють меблями білого кольору. Простір і раціональне використання площі приміщення є основною ознакою північного стилю.
 
Кухня в скандінавському стилі
 
Натуральне дерево в інтер’єрі – обов’язкова умова для оформлення кухні в скандинавському стилі. Добротний масив дуба з мінімальною обробкою і без прикрас присутній в корпусних меблів (підлогових і настінних шафах, стільницях, стільцях і столах).

Найчастіше для оформлення кухні в скандинавському стилі використовують корпусні меблі білого кольору зі скляними фасадами, покриття для підлоги з натурального дерева. Загалом оздобленні кухні використовується мінімум декору, традиційний домашній текстиль – шторки, фіранки – не використовуються, замість них застосовують римські або рулонні штори.

Оздоблення стін зазвичай використовується нейтральна – світлі шпалери або просто фарба для стін в світлих відтінках. Іноді в скандинавському стилі зустрічаються елементи лофт – голі цегляні стіни, масивні стельові балки.
 

Кухні в стилі Хайтек.

 
Це один з популярних сучасних стильових напрямків в інтер’єрі. Хай-тек несе на собі печатку урбанізації та технологічного прогресу. Він також тяжіє до мінімалізму за рахунок відсутності зайвих деталей. Через це стиль хай-тек здається багатьом людям позбавленим домашнього затишку, але насправді це не так. Його вважають за краще люди, котрі не люблять сидіти на одному місці, молоді та активні, які цінують все нове і корисне.
 
Кухня хайтек
 
Характерними ознаками стилю хай-тек в інтер’єрі кухні можна назвати:

  • максимум простих прямих ліній і гострих кутів, або ж меблі неправильної асиметричної форми;
  • велика кількість пластика і металу у виконанні меблів;
  • присутність блискучих глянцевих і металевих поверхонь (стільниці, фасади);
  • контрастні кольори в обробці стін, підлоги і стелі.

Щоб розбавити гадану холодність і строгість хай-тека, можна використовувати абстрактні малюнки на стінах і меблів. В інтер’єр кухні відмінно впишеться меблі в креативному виконанні: стільниця в формі краплі, масивний світильник. Підсвічування меблів дозволяє прикрасити і одночасно підвищити функціональність в робочій зоні.

Це були основні стилістичні напрямки, які використовуються в дизайні інтер’єру кухні. Сьогодні перелік стилів постійно оновлюється і поповнюється новими незвичними назвами. Ви можете вибрати будь-який із запропонованих. Нічого не забороняє вам змішувати відразу кілька напрямків в дизайні – еклектика високо цінується в сучасному житло.
 
 


 
 
# стилі кухні, # різні стилі кухонь, # різні стилі кухонь, # стилі кухонь та їх види

Відгуків: 61   Оцінка: 4.9/5
Call Now Button