Технологія виробництва м’яких меблів.
Більшість покупців м’яких меблів, вибираючи для себе найоптимальнішу модель, звертають свою увагу на її дизайн. Вони зовсім не переймаються самої технологією виробництва м’яких меблів .
Більшість покупців м’яких меблів, вибираючи для себе найоптимальнішу модель, звертають свою увагу на її дизайн. Вони зовсім не переймаються самої технологією виробництва м’яких меблів .
Потенційних власників м’яких куточків, затишних диванів і крісел турбує лише одне питання: «як дані меблі впишуться в їхній інтер’єр?». При цьому вони акцентують свою увагу на кольорі, оббивці і габаритах. Не забувають вони і про те, чи зручно буде розкладатися диван.
Купуючи офісну м’які меблі, клієнти цікавляться її кольором і стилем. Начебто все враховано. Оцінювати диван за зовнішнім виглядом – помилкова думка. Те, що знаходиться всередині нього: розкладний механізм, пружинний блок, наповнювачі, – також дуже важливі моменти. Упускати їх з поля зору не можна ні в якому разі.
До меблів для сидіння і лежання відносяться дивани, крісла, кушетки, стільці, шезлонги, банкетки. Всі ці меблі може виготовлятися як з жорстким, так і з м’яким сидінням. А ось до м’яких меблів відносяться ті вироби, в яких є пружини, різний наповнювач і подушки.
Технологія виробництва різного виду м’яких меблів.
Найпопулярнішим видом даної продукції є диван. Тут застосовується спеціальний трансформирующий механізм, який перетворює його в ліжко.
Всі дивани мають загальну структуру компонентів:
Каркас.
Це основний елемент конструкції, що виконує основні характеристики міцності функції. На нього кріпляться всі інші частини м’яких меблів. При його виготовленні виробники застосовують різні матеріали: метал, ДСП, ДВП, картон або дерево. Для з’єднання всіх елементів конструкції при виробництві дерев’яного каркаса застосовується меблева каркасна скоба, яка виготовляється із сталевого дроту, а також шурупи, болти, саморізи і шпильки. Все прямовисні з’єднання додатково проклеюються спеціальним клеєм на основі полівінілацетатної дисперсії (ПВА). Все це здатне гарантувати високу міцність і довговічність самої каркасної конструкції.
Елементи м’якості.
Це та поверхню, на яку укладаються м’які елементи. Вони можуть бути жорсткими, еластичними і гнучкими. Жорсткі виготовляються з фанери, ДВП або ДСП. Гнучкі засновані на тканини, гумових стрічках і гнутоклеєних дерев’яних пластинах (лат). Еластичні підстави крісел і диванів виготовляються із застосуванням пружинних блоків. Підстава елементів м’якості – це невід’ємна частина меблевих каркасів. Їх призначення – формування зовнішнього вигляду виробу, надання відчуття комфорту і зручності під час всього періоду експлуатації. В якості м’якого наповнювача можуть застосовуватися синтетичний пух, пружини, високооб’ємні неткані матеріали, еластичний пінополіуретан (поролон).
Механізм трансформації.
Диван-ліжко є більшою мірою необхідністю, ніж традицією. Для перетворення таких меблів з положення «диван» в положення «ліжко» застосовуються різні механізми трансформації: книжка, дельфін, єврокнижка, акордеон та інші.
Чохол з тканиною.
Він покриває практично всю поверхню виробу, остаточно сформувавши його зовнішній вигляд. Чохол – це та частина меблів, з якої безпосередньо контактує людина під час експлуатації меблів. Він приймає на себе величезну кількість навантажень, піддаючись стирання. Технологія виробництва м’яких меблів, зокрема, чохла, має на увазі розбивання його на окремі частини, які згодом зшиваються між собою. З конструктивних міркувань таке рішення надає зовнішній вигляд готового виробу. Адже тканину – це площина, яка повинна огинати різні об’ємні поверхні. Кріплення чохла до каркасу меблів здійснюється за допомогою спеціальних скоб.
Опори.
Вони призначаються для виконання двох основних функцій: запобігання меблів при транспортуванні або переміщенні, а також в якості декору. У більшості випадків застосовуються опори з пластмаси. На деяких моделях можна зустріти опори з нержавіючої сталі або хромованого металу.
М’які меблі займає близько 15 відсотків від усього українського меблевого ринку. Її виготовлення є досить привабливою сферою діяльності. Особливо це відноситься до середнього і малого бізнесу. Виготовлення м’яких меблів на замовлення все більше набуває форму виробництва на замовлення.
Більшість робіт виконується вручну, тому немає потреби в придбанні дорогого високотехнологічного обладнання. Невеликий такий бізнес може дуже легко і швидко підлаштуватися під будь-які тенденції моди і зміни смаків потенційних покупців.
Якщо великому виробництву для переналаштування знадобиться кілька тижнів, то у малого бізнесу це займе всього пару днів.
# технологія виробництва м’яких меблів, # меблі львів