Інноваційні меблеві технології.

Інновації міцно увійшли в наше повсякденне реальність, ставши невід’ємною її частиною. Завдяки їм звичні речі придбали нові характеристики та функції. Не виняток і меблі. Причому, мова йде не тільки про виробництво корпусних, а й про виготовлення м’яких меблів.

Більшість «новинок» – це використовувані матеріали і методи їх обробки. Частина інноваційних меблевих технологій припадає на способи декорування поверхонь. Про деякі з них ми розповімо в цій статті.

Історія меблевих технологій.

Якщо заглибитися в історію меблевого виробництва на кілька століть, то стає цілком очевидним, що меблі і тоді з успіхом робили з будь-яких підручних матеріалів. Найпоширенішим було, звичайно, дерево. Але не гребували майстра ні каменю, ні заліза, ні навіть золота.

Зрозуміло, обробка проводилася переважно вручну або з використанням примітивних інструментів. Але результати у багато разів перевершували будь-які сучасні варіанти. На виробництво елітних меблів йшло дуже багато часу і практично всі екземпляри були штучними.

З настанням технічного прогресу і активної автоматизації праці меблів стали виробляти набагато більше, але спростивши технології, меблевики значно спростили і зовнішній вигляд своїх виробів. У ХХ столітті настала ера імітацій …

Інноваційні меблеві технології імітації матеріалів.

Завдяки розвитку хімічної промисловості на світовому ринку з’явилися дешевші, але не менш привабливі замінники натуральних шкіри, оксамиту, шовку, дерева і стали. Виглядали вони, можливо, не настільки багато, як натуральні матеріали, та й служили набагато менше, зате і доступні були більшій кількості споживачів.

Сучасні ж імітації – це зовсім інша ступінь: м’яка екошкіра, якісна ДСП з різними видами поверхні, імітація каменю та кераміки … Часом, відрізнити їх від оригіналу неможливо навіть при найближчому розгляді.

Але сучасним виробникам матеріалів вдалося добитися не тільки зовнішньої схожості, а й значної переваги аналогів за якісними характеристиками.

Так, зносостійкість екокожі становить від 500 тисяч циклів використання, вологостійкість ламінованих ДСП або меламінових покриттів перевершує натуральне дерево в рази, а алюміній набагато легше стали.

Інноваційні технології в декоруванні меблів.

Ще один напрямок, в якому не обійшлося без застосування інноваційних меблевих технологій – це декорування корпусних меблів.

Тут, як не дивно, величезна робота проведена в плані створення ефектів старіння. Патинування, структурування, ефект кракле, брашірованіе …

Результатів – безліч. Такий інтерес до старовини викликаний, швидше за все, популярністю вантажних стилів, таких, як кантрі, прованс або етнічний. Грубувата, легка неохайність, імітація ручної обробки надають інтер’єру особливий затишок, роблять його по-справжньому теплим, живим.

Інше, діаметрально протилежний зміст – це створення бездоганно гладких, надстійких до будь-яких механічних пошкоджень поверхонь. Тут інноваційні меблеві технології використовуються як в обробці металів, так і в нанесенні спецпокриттям на деревно-стружкових плит.

В результаті обробки меламіном, ламінуванн складами або спеціальними лаками виходять бездоганні вологостійкі і довговічні поверхні самих різних відтінків. Цей варіант широко використовується для створення інтер’єрів у стилі техно, мінімалізм і модерн.

Інноваційні меблеві технології в технічному оснащенні.

І, нарешті, інноваційні меблеві технології, реалізовані в плані технічного оснащення, а також обробки, розкрою і збирання окремих елементів меблів. Тут відбувається найцікавіше, найстрімкіше, розвиток. І перш за все, мова йде про верстати, які використовуються для виробництва меблів для дому та офісу.

  • Впровадження лазерних технологій дозволяє виробляти високоточну обробку зрізу ДСП плит спеціальної крайкою, методом приклеювання.
  • Удосконалення принципів розкрою, що зменшує тимчасові і трудовитрати, а також витрата матеріалу також є однією з найбільш вражаючих технологій.
  • Додатково можна виділити використання програмного управління на верстатах, а також створення високоточних алгоритмів копіювання та виготовлення різних декоративних елементів.