Дизайн в прихожі: 25 прикладів на будь-який смак.

 
 
Замислюючись про дизайн в прихожі, варто вирішити, що ви в першу чергу хочете: збільшити маленьку прихожу і розмістити в ній все необхідне, зробити інтер’єр в певному стилі чи зробити акцентна  вхідну зону. Даємо слушні поради по кожному з пунктів.
 

Дизайн маленької прихожої.

 
Найчастіше прихожа в квартирі не відрізняється великими габаритами, так що постає питання, як візуально збільшити її площу і раціонально використовувати наявні квадратні метри. Тут в справу вступають різноманітні дизайнерські прийоми.
В першу чергу, звичайно, варто зробити прихожу світлою – в цьому випадку вона точно візуально не зменшиться в розмірах. Крім того, варто відмовитися від великої кількості меблів і масивних шаф – вони можуть навіть елементарно не влізти в маленьку прихожу.
 


 
Якщо не хочете робити вхідну зону світлою, придивіться до більш темних (але не занадто). У цьому випадку варто залишити світлим стелю або підлогу – щоб не виникло відчуття крихітної коробки.
 

 
У маленькій прихожі також обов’язково повинні бути присутніми дзеркала, хоча б компактні варіанти, але краще віддати перевагу великим дзеркальним поверхням. Глянцева мебель теж вітається. І дзеркала, і глянець візуально розширюють простір . І куди, врешті-решт, в прихожій без дзеркала?
 

 
Якщо прихожа розташована в квартирі-студії або є частиною коридору, має сенс обмежити цю зону. Найчастіше для зонування застосовують різні покриття для підлоги, у вхідній зоні – плитку, яку легко відмивати від слідів взуття.
 
Зонування підлоги в прихожі
 

Дизайн меблів та систем зберігання.

 
Як вже було сказано, прихожа в квартирі зазвичай не відрізняється простором, так що до вибору меблів і систем зберігання потрібно підходити не тільки з точки зору їх функціональності, але і компактності.
Від громіздких конструкцій краще відразу відмовитися. Найбільш місткий варіант для зберігання, який ви можете собі дозволити, – шафа-купе , бажано з дзеркальними дверцятами, які будуть розширювати простір.
 
Шафа купе в прихожі
 
Якщо в квартирі живе одна людина або пара, можна використовувати відкриті системи зберігання – вони, як правило, полегшують простір.
 
відкриті системи зберігання в прихожі
 
Тут дизайнер запропонував цікавий варіант – частина речей захована в системі зберігання, частина залишається на огляді, на гачках.
 
дизайнер запропонував цікавий варіант прихожої
 
До речі, по гачках. Не варто ними нехтувати – якщо розташувати їх на стіні на різних рівнях, може вміститися дуже багато речей. Перевагу краще віддавати незвичайним моделям, вони можуть заодно стати цікавим варіантом настінного декору.
 
Дизайнерські вішачки в прихожі
 
Не забудьте про посадочні місця – вони потрібні хоча б для того, щоб елементарно зав’язати шнурки. Можна поставити в прихожу пуф, зробити нішу в системі зберігання та обладнати в ній місце для сидіння або навіть прикріпити складаний стілець до стіни – буде виглядати незвично.
 


 
У прихожій навіть можна створити місце для зберігання спортивного інвентаря, наприклад велосипедів. Правда, для занадто вузького приміщення така ідея не підійде – або ж доведеться пожертвувати простором для зберігання речей.
 
Велосипед в прихожі
 

Стилізована прихожа.

 
Якщо ви хочете витримати інтер’єр квартири в єдиному стилі, тоді варто продумати відповідне оформлення прихожої. Серед найбільш підходящих сучасних напрямків для прихожої і невеликої квартири – скандинавський стиль з його любов’ю до білого кольору і мінімалізм або екомінімалізмом – з їх тягою до відсутності всього зайвого.
 
прихожа в скандинавському стилі
 
Сучасна класика, яка також тяжіє до світлим відтінкам в інтер’єрі і відсутності надмірності, теж буде доречна в прихожій.
 
Прихожа, сучасна класика
 
Чи не втрачає популярності стиль лофт також цілком може прижитися у вхідній зоні, особливо якщо використовувати окремі елементи стилю (на фото – це цегляна обробка і люстра).
 
Прихожа лофт
 
Стиль хай-тек, завдяки своєму прагненню прибрати з очей все зайве, – ще один підходящий варіант для міської квартири. Однак багатьом він може здатися незатишним.
 
Прихожа хай-тек
 

Яскрава прихожа.

 
Якщо хочете зробити прихожу на замовлення запам’ятовуючою, спробуйте додати в ній кольори. Краще зробити це точково, наприклад вибрати яскраві предмети меблів або аксесуари.
Цікавий прийом – зробити яскраві вхідні двері. Ми вже писали про способи декорування міжкімнатних дверей, їх можна застосувати і до вхідних.
 
Яскрава прихожа
 
Ще один простий спосіб зробити вражаючу прихожу – обклеїти її шпалерами з цікавим малюнком . Не обов’язково застосовувати їх на всіх стінах, таким чином можна виділити тільки акцентну стіну.
 
Прихожа в обоях
 
Стіни можна оформити також різним кольором фарби або пограти з різними фактурами, буде виглядати не менш цікаво.
 


 
Варіант для сміливих – забарвити всю прихожу на замовлення в незвичайний колір і додати красиві деталі обстановки. Врахуйте, що такий прийом краще застосовувати в просторій кімнаті, інакше є ризик візуально зменшити і без того невелику вхідну зону.
 
Прихожа в незвичайному кольорі
 
Щоб не помилитися, зробіть пробні пофарбувавши, подумайте, наскільки затишно вам і гостям буде приходити в таке приміщення. Втім, стіни завжди можна перефарбувати, так що, якщо хочете яскравості, вперед!
 
 
# прихожі на замовлення, # порядок на кухні, # Дизайн в прихожі: 25 прикладів на будь-який смак, # прихожі львів