Дизайн в прихожі: 25 прикладів на будь-який смак.
Замислюючись про дизайн в прихожі, варто вирішити, що ви в першу чергу хочете: збільшити маленьку прихожу і розмістити в ній все необхідне, зробити інтер’єр в певному стилі чи зробити акцентна вхідну зону. Даємо слушні поради по кожному з пунктів.
Дизайн маленької прихожої.
Найчастіше прихожа в квартирі не відрізняється великими габаритами, так що постає питання, як візуально збільшити її площу і раціонально використовувати наявні квадратні метри. Тут в справу вступають різноманітні дизайнерські прийоми.
В першу чергу, звичайно, варто зробити прихожу світлою – в цьому випадку вона точно візуально не зменшиться в розмірах. Крім того, варто відмовитися від великої кількості меблів і масивних шаф – вони можуть навіть елементарно не влізти в маленьку прихожу.
Якщо не хочете робити вхідну зону світлою, придивіться до більш темних (але не занадто). У цьому випадку варто залишити світлим стелю або підлогу – щоб не виникло відчуття крихітної коробки.
У маленькій прихожі також обов’язково повинні бути присутніми дзеркала, хоча б компактні варіанти, але краще віддати перевагу великим дзеркальним поверхням. Глянцева мебель теж вітається. І дзеркала, і глянець візуально розширюють простір . І куди, врешті-решт, в прихожій без дзеркала?
Якщо прихожа розташована в квартирі-студії або є частиною коридору, має сенс обмежити цю зону. Найчастіше для зонування застосовують різні покриття для підлоги, у вхідній зоні – плитку, яку легко відмивати від слідів взуття.
Дизайн меблів та систем зберігання.
Як вже було сказано, прихожа в квартирі зазвичай не відрізняється простором, так що до вибору меблів і систем зберігання потрібно підходити не тільки з точки зору їх функціональності, але і компактності.
Від громіздких конструкцій краще відразу відмовитися. Найбільш місткий варіант для зберігання, який ви можете собі дозволити, – шафа-купе , бажано з дзеркальними дверцятами, які будуть розширювати простір.
Якщо в квартирі живе одна людина або пара, можна використовувати відкриті системи зберігання – вони, як правило, полегшують простір.
Тут дизайнер запропонував цікавий варіант – частина речей захована в системі зберігання, частина залишається на огляді, на гачках.
До речі, по гачках. Не варто ними нехтувати – якщо розташувати їх на стіні на різних рівнях, може вміститися дуже багато речей. Перевагу краще віддавати незвичайним моделям, вони можуть заодно стати цікавим варіантом настінного декору.
Не забудьте про посадочні місця – вони потрібні хоча б для того, щоб елементарно зав’язати шнурки. Можна поставити в прихожу пуф, зробити нішу в системі зберігання та обладнати в ній місце для сидіння або навіть прикріпити складаний стілець до стіни – буде виглядати незвично.
У прихожій навіть можна створити місце для зберігання спортивного інвентаря, наприклад велосипедів. Правда, для занадто вузького приміщення така ідея не підійде – або ж доведеться пожертвувати простором для зберігання речей.
Стилізована прихожа.
Якщо ви хочете витримати інтер’єр квартири в єдиному стилі, тоді варто продумати відповідне оформлення прихожої. Серед найбільш підходящих сучасних напрямків для прихожої і невеликої квартири – скандинавський стиль з його любов’ю до білого кольору і мінімалізм або екомінімалізмом – з їх тягою до відсутності всього зайвого.
Сучасна класика, яка також тяжіє до світлим відтінкам в інтер’єрі і відсутності надмірності, теж буде доречна в прихожій.
Чи не втрачає популярності стиль лофт також цілком може прижитися у вхідній зоні, особливо якщо використовувати окремі елементи стилю (на фото – це цегляна обробка і люстра).
Стиль хай-тек, завдяки своєму прагненню прибрати з очей все зайве, – ще один підходящий варіант для міської квартири. Однак багатьом він може здатися незатишним.
Яскрава прихожа.
Якщо хочете зробити прихожу на замовлення запам’ятовуючою, спробуйте додати в ній кольори. Краще зробити це точково, наприклад вибрати яскраві предмети меблів або аксесуари.
Цікавий прийом – зробити яскраві вхідні двері. Ми вже писали про способи декорування міжкімнатних дверей, їх можна застосувати і до вхідних.
Ще один простий спосіб зробити вражаючу прихожу – обклеїти її шпалерами з цікавим малюнком . Не обов’язково застосовувати їх на всіх стінах, таким чином можна виділити тільки акцентну стіну.
Стіни можна оформити також різним кольором фарби або пограти з різними фактурами, буде виглядати не менш цікаво.
Варіант для сміливих – забарвити всю прихожу на замовлення в незвичайний колір і додати красиві деталі обстановки. Врахуйте, що такий прийом краще застосовувати в просторій кімнаті, інакше є ризик візуально зменшити і без того невелику вхідну зону.
Щоб не помилитися, зробіть пробні пофарбувавши, подумайте, наскільки затишно вам і гостям буде приходити в таке приміщення. Втім, стіни завжди можна перефарбувати, так що, якщо хочете яскравості, вперед!
# прихожі на замовлення, # порядок на кухні, # Дизайн в прихожі: 25 прикладів на будь-який смак, # прихожі львів